eskort samsun

ÜNYENETHABER

TÜRK FINDIĞINA DESTEK

TÜRK FINDIĞINA DESTEK
18 Kasım 2015 - 0:00

ferrerDünyanın en büyük fındık ithalatçısı olan ve bu yıl başında Türkiye’nin fındık ihraç rekortmeni firması Oltan Gıda’yı satın alan İtalyan devi Ferrero, Türkiye’de sektörle ilgili tüm kuruluşlarla işbirliği yaparak ve üretimden tüketime kadar sürdürülebilir politikalar uygulayarak Türk fındığını geliştirecek. Ferrero’nun fındıktan sorumlu üst düzey sorumlusu ve genel direktörü Lucio Gamiero, Ferrero Grubu Şef Kontrolörü Andrea Cicolin ve Oltan Gıda CEO’su Orhan Oltan ile Trabzon Ticaret Borsası’nı (TTB) ziyaret etti. TTB Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulunan heyet üyeleri, üretim aşamasından tüketime kadar olan süreçte sektör için yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceklerini açıkladı.

Lucio Gamiero, Ferrero’nun fındığın üretimden sanayisine kadar tüm sürecinde faaliyet gösterdiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Fındığın Türkiye için de önemini biliyoruz. Son yıllarda verim ve kaliteyi arttırmak için yapılan çalışmaları takdirle izliyoruz. Bunlara Ferrero olarak her türü desteği vereceğiz. Firma olarak da projeleri hayata geçireceğiz. Hedefimiz üretimden tüketim aşamasına kadar herkes için sürdürülebilir politikaları uygulamaktır. Bunun için kısa, orta ve uzun vadeli projeler geliştirerek birlikte çalışacağız.”

DAHA FAZLA DESTEK VERECEĞİZ

Oltan Gıda’yı alma aşamasında Türkiye’de sektörde detaylı araştırma yaparak karar verdiklerini hatırlatan Gamiero, “Ticaret Borsası’nın verim ve kaliteyi arttırmak için yaptığı çalışmalara şimdiye kadar destek verdik. Bundan sonra daha fazla vereceğiz. Fındıkta üretenler var, tüketenler var. Bir her iki kesimi de mutlu etmenin çabası içindeyiz. Doğrusu da budur. Böylesine değerli bir üründe hep birlikte yeni bir sayfa açacağız” diye konuştu

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-