eskort samsun

ÜNYENETHABER

Çiftçiye Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu

Çiftçiye Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu
18 Kasım 2015 - 12:15

fffffff

“DESTEK PARALARI 2016 YILI NİSAN AYINDA ÖDENECEK”

Ordu’nun Fatsa İlçesi Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar, 2015 yılı alan bazlı destek ödemelerinin 2016 yılı Nisan ayında ödeneceğini söyledi. 

Resmi Gazete’de yayınlanan 2016 yılı Nisan ayında alan bazlı destek ödemelerinin yapılması ile ilgili açıklamalarda bulunan İbrahim Ethem Kibar, “Ödemeler 2016 yılı Nisan ayında dekar başına 170 TL olarak yapılacak. Fatsa bölgesinde 12 bin 650 kişiye ödeme yapılacak. Ödenecek olan paralar bölge ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacak. Üreticilerimiz gelecek yıl fındık hasat sezonu öncesi alacakları bu paralar ile kendi ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar. Tüm bölgemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“Nisan ayında bu ödemelerin yapılması fındık sezonu öncesi üreticiler için çok iyi olacaktır” diyen Başkan Kibar, “Nisan ayında bahçelerde gübreleme yapılıyor. Bu anlamda gübre ve ilaç almak isteyen üreticilerimize bu ödenen paralar gerçekten çok katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

FATSA ZİRAAT ODASI'NDAN ‘DESTEK ÖDEMESİ’ AÇIKLAMASI FATSA ZİRAAT ODASI BAŞKANI İBRAHİM ETHEM KİBAR: “DESTEK PARALARI 2016 YILI NİSAN AYINDA ÖDENECEK”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-