eskort samsun

ÜNYENETHABER

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR
18 Kasım 2015 - 14:01

YARIM KALAN EVLERİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAROrdu’nun Ünye ilçesinde iki çocuğu özürlü olan Arar ailesi, yarım kalan evin tamamlanması için yardım bekliyor.
Ünye’nin Nuriye Mahallesi’nde ikamet eden ve üç çocuklarından ikisi özürlü olan Arar ailesi, eski evin kullanılamayacak hale gelmesi nedeniyle yeni bir ev yaptırmak için eski evi yıktı. Aile, komşularının yardımı ile bir kısmını yaptığı evi tamamlayabilmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile belediyenin kapısını çaldı. Her gittiği yerde tapu sorulan Musa Arar, arsanın tapusu babanın üzerine kayıtlı olduğu için yardım alamadı.
200 TL kirayı dahi ödemekte güçlük çeken Musa Arar, “Benim mesleğim inşaatçılık. Ancak özürlü çocuklar yüzünden yılda 2-3 ay ancak işe gidebiliyorum. Evimiz eskimiş, her tarafı dökülüyordu. Komşuların da desteği ile yeni bir ev yapmaya karar verdik. Fakat kolu komşunun yardımı da bir yere kadar. Belediye ve SYDV’den yardım talep ettik. Tapu babamın üzerine olduğu gerekçesi ile bana yardım yapılamayacağını söylediler. Çok mağduruz, tek isteğimiz inşaatı bitirip evimize taşınmak. Ayrıca çok büyük bir yardım talebim de yok” dedi.
YARIM KALAN EVLERİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR
“KOMŞULARIN YARDIMI İLE BU KADAR OLDU”
Eskiyen ve her tarafı su alan evin yerine yapmak istedikleri evi imkansızlıklar yüzünden tamamlayamadıklarını belirten Necla Arar ise, “Biz zar zor yoksulluk içinde geçinmeye çalışıyoruz. Tek gelirimiz özürlü çocuğun bakım parası. Eşim yılda 2-3 ay ancak çalışabiliyor. 200 TL kirayı bile veremiyoruz. Eskiyen evimizin yerine küçükte olsa bir ev yapalım istedik. Komşuların kimi çimento aldı, kimi tuğla. Bu hale getirebildik fakat bitirmeye gücümüz yetmedi. Belediye ve SYDV’ye müracaat ederek yardım talebinde bulunduk. Bizden tapu istediler. Kayınpederim tapuyu vermediği için de yardım yapılamadı. Bütün yetkililerden bize yardım etmelerini istiyoruz. Artık evimizi kurup evimize geçmek istiyoruz. Komşularımızın bize yardımlarıyla evimizin bir kısmını döşedik ve bu kadarını yapabildik. Komşularıma çok teşekkür ediyorum. Ama geride kalan işi tamamlayabilmek için yetkililerden yardım istiyorum” diye konuştu.
Konuyla ilgili yetkililer ise, Arar ailesinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gerekli yardımları aldıklarını ancak tapu üzerlerine olmadığı gerekçesi ile ev konusunda kendilerine yardım yapılamadığını belirtti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-