eskort samsun

ÜNYENETHABER

Çeşmelere Geniş Kapsamlı Bakım Yapılıyor

Çeşmelere Geniş Kapsamlı Bakım Yapılıyor
23 Kasım 2015 - 12:12

ll

Ünye Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde bulunan tüm çeşmelerde geniş kapsamlı temizlik, bakım ve onarım çalışması yapılıyor.

Ünye Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelindeki başta tarihi çeşmeler olmak üzere tüm çeşmelerde geniş kapsamlı temizlik, bakım ve onarım çalışmasını başlattı. Bu kapsamda tüm çeşmeler titizlikle temizlenirken bozulan muslukların yerine de yenileri takılıyor.

Çeşmelerin vatandaşların ortak kullanım alanı olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bakım ve onarım çalışmalarının periyodik zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirildiğini bu sayede çeşmelerin daha hijyenik hale getirildiğini ifade etti. Başkan Çamyar çalışmalarla ilgili verdiği bilgilerde, “Çeşmeler bir şehrin fiziki yerleşim ve gelişimini gösteren, aynı zamanda şehrin kültürü hakkında bilgiler veren önemli tapu kayıtları diyebileceğimiz kültür varlıklarıdır. Ünye’mizin birçok noktasında vatandaşlarımızın kullandığı onlarca çeşme bulunmakta. Başta Acısu akan çeşmelerimiz olmak üzere onlarca insan bu çeşmelere dokunuyor su içiyor, elini yüzünü yıkıyor su ihtiyacını karşılıyor. Dolayısıyla çeşmelerin düzenli olarak temizlenmesi ve sağlıklı hale getirilmesi gerekiyor. Çeşmelerde yürüttüğümüz bu çalışmalar hem tarihi çeşmelerimizi koruyup yaşatmak hem de vatandaşlarımızın sağlığını korumak adına önemli” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-