eskort samsun

ÜNYENETHABER

AK Parti İlçe Başkanı Arif Ergün’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Arif Ergün’den Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım 2015 - 9:34

ARİF-ERGÜN-660x330

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Arif Ergün, mesajında Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek; “Bir milletin; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, tarihini, gelenek ve göreneklerini bilen, bizi biz yapan değerlerin farkında olan nesiller yetiştirmek öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.

Mili birlik ve bütünlüğün sağlanmasında, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük pay yeni neslin yetiştiricileri öğretmenlerimize ne kadar çok minnet ve şükran duysak azdır.

Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Öğretmenlik sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk yüklü kutsal bir görevdir.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” Bu inançla, çok şey borçlu olduğumuz ve bu kutsal mesleği icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-