eskort samsun

ÜNYENETHABER

TEOG 1. Dönem Sınavları 25-26 Kasım 2015 Tarihlerinde Yapılacak

TEOG 1. Dönem Sınavları 25-26 Kasım 2015 Tarihlerinde Yapılacak
24 Kasım 2015 - 12:55

Adsızghth

25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Ortak Sınavları hakkında Ünye Milli Eğitim Müdür Vekili Aykut Fidan gazetemize açıklamada bulundu.            

25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Ortak Sınavları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Ünye Milli Eğitim Müdür Vekili Aykut Fidan, şunları söyledi; “1.Dönem Ortak Sınavlar için ilçe genelinde 21 sınav merkezi okulda 139 salonda 1830 öğrenci sınava girecek”dedi.

Fidan, sınavların zamanları hakkında ise şunları söyledi; “25 Kasım 2015 Çarşamba Günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; 26 Kasım 2015 Perşembe Günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavları yapılacak. Bu sınavlarda öğrencilere her bir dersten 20’şer soru sorulacak ve 40’ar dakikalık sürede öğretim programlarında yer alan konulara ilişkin çoktan seçmeli soruların yer alacak”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Aykut FİDAN Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek öğrenci ve velilere şu tavsiyelerde bulundu; “Öğrencilerimiz sınava dair olumsuz düşünceleri bir kenara atıp kendilerine güven duymalı, sakin ve rahat bir şekilde davranmalı sınavlar her öğrencinin kendi okulunda yapıldığı için diğer sınavlara giriliyormuş gibi sükûnetle hareket edilmeli. Velilerimiz de öğrencileri sınava girerken olağan üstü bir hal oluşturmamalı, sınav yokmuş gibi davranmalı, olumlu cümleler kurmalı, üstün beklentiler oluşturulmamalı, sınav günü mümkünse ailece okula gidilmemeli sınav heyecanı arttırıcı konuşmalar yapılmamalı”dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-