eskort samsun

ÜNYENETHABER

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÜRPRİZİ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÜRPRİZİ
24 Kasım 2015 - 13:28

12274479_1714294552125329_2275474558778243874_n

Ünye’de düzenlenen 24 kasım Öğretmenler günü programında Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’e sürpriz olarak bulunduğu okulda müdürlük görevini yürüten Rasim Ağca ile görüntülü telefon konuşması gerçekleştirilirken, Ünye Belediye Başkanına ise sürpriz olarak ilkokul öğretmeni olan Selim Gül programa davet edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesinde program düzenlendi. Programa Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkan’ı Ahmet Çamyar, Başsavcı Mehmet Ayaz, Garnizon Komutanı Gökhan Coşkun, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardınan Milli Eğitim Müdür Vekili Aykut Fidan açılış konuşması yaparken, İnönü İlköğretim Okulundan Emekli olan Ömer Akkaya, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Oratoryo gösterisi, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, dereceye giren öğrencilere ödül töreni gibi etkinliklerle süren programda farklı bir uygulamaya imza atıldı. Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’in İvriz Anadolu Öğretmen Lisesinde seneler önce okul Müdürlüğünü yapan Rasim Ağca ile görüntülü telefon konuşması gerçekleştirilirken, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a ise sürpriz olarak Pelitliyatak Ağca İlköğretim Okulunda sınıf öğretmenliğini yapan Selim Gül, 24 kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen programa davet edildi.

Duygu dolu konuşmaların yaşandığı programda telefon görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Ünye kaymakamı Mustafa Demir; “Arkadaşlar, Dünyanın en kıymetli varlığı insanlardır. İnsandan daha kıymetli bir şey yoktur. Yeryüzünde en kıymetli varlığı olan insanı da eğiten, yetiştiren, onlara şekil veren öğretmenlerdir. Bundan daha güzel bir iş yoktur. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Bundan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise konuşmasında; “Selim hocamız birleştirilmiş sınıfta bizi okutan, o gün bize zor koşullarda karın 1-1.50 metre yağdığı, öğrencilerin beline kadar ıslanıp sobanın başında kuruduktan sonra derse başlamak için mücadele verdiği ortamda bizlerle ilgilenen, bizlere okuma yazmayı öğreten öğretmenimiz. Keşke bana söyleselerdi, ben sizin elinizi öpmeye oraya gelirdim. Sizi buraya kadar yordukları için onlar adına özür diliyorum. Bulunduğunuz mekanda ben gelip seve seve sizin elinizden öperdim” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-