eskort samsun

ÜNYENETHABER

KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

KAÇAK YAPILARLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME
26 Kasım 2015 - 11:17

Adsız

Kısa bir süre önce Ünye kamuoyuna düşen ve çoğu vatandaşımızı ilgilendiren kaçak yapılar ile alakalı İsmail Cerrahoğlu’nun bir kereye mahsus affedin talebi ve devamındaki açıklamalar af bekleyenler için umut verici noktaya geldi.

Dünya Şehircilik günü dolayısıyla düzenlenen programda  Ünye Eski Belediye Başkanı İsmail Cerrahoğlu, yeni sistemle ortaya çıkan kaçak yapıların AK Parti’nin Ünye’den aldığı %71 oyun hatırına bir kereye mahsus affedilmesini önermişti.

Eski Başkan Cerrahoğlu konuşmasında ,Kentler şekillenirken biz mimar ve mühendislere çok işler düşüyor, biz beceremedik siyasi kaygılar sonucunda insanlarımız kaçak yapılaşma ve kat yaptılar. Belediyenin cezaları ağır, insanların bunu ödemeye gücü yok. Güçlü bir hükumet var, bu güçlü hükumet Ünye’den %71 oy aldı, bunun hatırına bir kereliğine bunu meclise taşıyalım ve cüzi miktar yapıp affedelim” demişti.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar gazetemize açıklamalarda bulundu;

Ünye Belediye Başkanlarımızdan  İsmail Cerrahoğlu,  Dünya Şehircilik günü dolayısıyla düzenlenen programda seçimlerdeki siyasi başarının hatırına kaçak yapılar konusunu ele almamızı istedi. Biz belediye olarak bu konunun her zaman içindeyiz ve hakimiz.Sayın Başkanımız İsmail Cerrahoğlu’nun söylediği gibi ,önce ki yönetimlerin  siyasi kaygıları nedeni bu vakalar  birike birike  bugünlere geldik.Düzenli ve yaşanabilir bir kent inşa etme adına ,kişisel menfaat gözetmeksizin bugün yapılanlar ortadadır.

Biz göreve geldiğimizde eskiden beri süre gelen ve yaklaşık 800 kaçak yapının sorununun çözümü için çalışma başlattık. Ünye’nin her yerinde toplam maliyeti 300 bin lira olan jeolojik tespit çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaların sonucunda bölge, bölge tespitler yapılacak ve yer analizlerine göre  kat sınırlamaları getirilecek. Yani  Ünye’nin her yerini aynı tutmayacağız,zemin etüdüne göre izinler verilecek ve emsaller uygulanacak.Böylelikle belkide şuan için cezalı konumda olan binalar kurtulabilecek .Buradan gazeteniz aracılığı ile vatandaşlarımıza imarla ilgili yeni düzenlemeler geleceğinin müjdesini veriyorum dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-