eskort samsun

ÜNYENETHABER

STK’lardan Başkan Çamyar’a Teşekkür Ziyareti

STK’lardan Başkan Çamyar’a Teşekkür Ziyareti
26 Kasım 2015 - 0:01

image227Ünye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı makamında ziyaret ederek Belediye Sineması ve Kültür Sarayı binalarının yıkım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı teşekkür ettiler.

Ünye’de başlayan kentsel dönüşüm projesi kapsamında Belediye Sineması ve Kültür Sarayı binalarının yıkım işlemleri tamamlandı. Yıkım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde bitirilmesinin ardından Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, başta olmak üzere STK temsilcileri ve muhtarlar Başkan Çamyar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette STK’lar adına bir konuşma yapan Mehmet Ütü, Belediye Sineması ve Kültür Sarayı binalarının yıkım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a teşekkür etti ve projenin bir an önce hayata geçirilmesi temennisinde bulundu.

“Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, “Bugün burada başta farklı kesimlerden kitleleri temsil eden kişiler ve gruplar var. Ziyaretiniz bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. 30 Mart tarihinden sonra 1 yıllık süreçte belediyemizi yeniden kurguladık ve hemen akabinde üst mahallelerden başlayarak çalışmalarımıza başladık. Ünye merkez ile ilgili de projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bunların en başında Tabakhane projesi geliyor. Şu anda ilk etap çalışmalarımız olan karayolu hizmete açıldı. İkinci etap çalışması olan ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üçüncü etap çalışma ise batı yakasının da 15 metrelik yolunun açılması. Bununla ilgili 5 milyonluk kamulaştırma çalışmamız devam ediyor. Aynı alana uygulanacak olan Gençlik Merkezi projemiz hazır en yakın zamanda ihaleye çıkılacak. Yüzme havuzu projemiz de bakanlık tarafından kabul edildi. Bu çalışmalarımızın hepsi koordineli bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

“Ünye’ye Nefes Aldıracağız”

Konuşmasının devamında 31 Mart seçimlerinden önce sarf ettiği “Ünye’ye nefes aldıracağız” sözünü hatırlatan Başkan Çamyar, yürütülen çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Tabakhane, Akkuş-Niksar yolu ve Rüzgarlı Sokak projelerimiz ile bu 3 aksı açmak istiyoruz demiştik. Bunun ilk ayağı olan Rüzgârlı Sokak ile ilgili Belediye Sineması ve Kültür Sarayı binalarının yıkılması gerekiyor idi. Oradaki 35 esnafımız “Ünye’ye güzel ve faydalı bir şey yapılacaksa bunu destekliyoruz” diyerek duyarlılık gösterdiler ve yeni yerlerine taşındılar. Kendilerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Oraya uygulayacağımız projeye son halini verdik. Binaya hem deniz tarafından hem de cadde tarafından olmak üzere çift giriş olacak. Üst katta sinema salonları, çocuk oyun alanları, fastfood alanları olacak. Toprağın altına 15 metre girmek sureti ile 2 kat otopark 1 kat da dükkân katı olacak.”

Belediye İş Merkezi projesi ile Ünye’de “deniz seviyesinin altına girilmez” tabusunu da yıkmış olunacağını belirten Başkan Çamyar, Önümüzdeki yıllarda cumhuriyet meydanı ile denizi buluşturmak için, askerlik şubesinin oradan girip Akkuş-Niksar Caddesi’nden çıkarak trafiği de alta alacağımız bir projenin ilk adımını bu şekilde atmış olacağız” şeklinde konuştu.

 

Belediye altında bulunan dükkânların boşaltılması konusuna da değinen Başkan Çamyar, şu ana kadar 2 dükkanın boşaltıldığını yılbaşından itibaren ise tüm birimleri ana binada toplayacaklarını ifade etti.

Başkan Çamyar son olarak birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Sizler bize destek verdiğiniz sürece bizim altından kalkamayacağımız bir mesele yok. Bu birlikteliğinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” cümleleri ile konuşmasını sonlandırdı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-