eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akkuş’ta Orman Yangını

Akkuş’ta Orman Yangını
26 Kasım 2015 - 9:51

15 Dekar Alan Zarar Gördü

Adsızkjh

Akkuş İlçesine Bağlı Kızılelma Mahallesi Yoğunağaç Mevki’inde çıkan orman içi örtü yangınında yaklaşık 15 dekar alan zarar gördü.

Yoğunağaç Mevki’inde dün gece 21.00 sıralarında çıkan yangın mahallede korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yangını haber alır almaz olay yerine gelerek söndürme çalışmalarına bizzat katıldı.

Ormanlık alanın engebeli olması sebebiyle itfaiye ekipleri yangına müdahale edemezken, yangın mahalle sakinleri ile Akkuş Belediyesi’ne ait iş makinelerinin 3 saat süren müdahalesi sonucu söndürüldü.

Söndürme çalışmaları sonrası yangına müdahale eden vatandaşlara teşekkür eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yaptığı açıklamada, “Yangını 21.30 sıralarında haber aldık, hemen orman işletme müdürlüğü ve itfaiyemizle irtibata geçtik. Orman işletme, itfaiye ve belediye ekiplerimizle olay yerine geldik. Yangına arazi şartlarından dolayı araçlarla müdahale edemedik. Ormanlarımız bizim ciğerlerimiz, bu bilinçle hareket ederek Kızılelma Mahalle halkımızla elbirliği yaparak 3 saatlik bir çalışma sonucu yangını insan gücüyle herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadan söndürdük. Araçların müdahale edemediği yerde vatandaşlarımızla birlikte en ufak bir tereddüt yaşamadan yangına müdahale ederek vatandaşlık görevimizi yaptık ve daha da büyümesine engel olduk. Ciğerlerimizin yanmasına göz yumamazdık. Ormanlar hepimizin ortak malı, gölgesinden, nimetlerinden faydalanmaktayız. Öz malımız gibi mücadelemizi verdik. Mahalle halkımıza bu duyarlılıklarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Yangının neden çıktığını bilmiyoruz, rüzgarında etkisiyle büyümüş ve geniş bir alanı etkilemiş” dedi.

 

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-