eskort samsun

ÜNYENETHABER

Engel Bedenlerde, Aramızda Engel Yok

Engel Bedenlerde, Aramızda Engel Yok
27 Kasım 2015 - 12:28

12265679_422792857909517_358570455203818588_o

Sağlık – Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İNANLI ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ordu Mevlide – Rıfat Poyraz Engelsiz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Ettiler.

Ziyarette Sosyal Hizmetler İl Müdürü Recep DİZDAR, Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mustafa KARAMAN hazır bulundular.

Engelsiz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan, bugün doğum  günü olan kişilerin doğum gününü kutlayarak, çeşitli hediyeler takdim eden, Sağlık – Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İNANLI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Recep DİZDAR’ dan da kurumun çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonrası bir değerlendirmede bulunan Sağlık – Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İNANLI ‘’ Türkiye’ de yeni uygulamaya başlayan ve sayıları 20’ yi bulan Engelsiz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz Ordu Bürokrasisinden ve Ordu halkından ilgi bekliyor. 60 engelli vatandaşımızın kaldığı merkezimizde 30 Bakım Elemanımız 1 Psikolog ve 1 Sosyal Çalışmacımız hizmet veriyor. Bu sayı gerçekten yetersiz. Ailelerinden uzakta istismar mağduru veya maddi durumu iyi olmadığı için buralara bırakılan bu insanlarımıza  Ordu halkı olarak da sahip çıkmalıyız. Yetkililerimizden öncelikle personel yetersizliğine çözüm bulmalarını bekliyoruz’’ dedi.

2014 yılı Eylül ayında faaliyete giren merkezin fiziki olarak da  sıkıntılar yaşadığını tesbit ettiklerini söyleyen Sağlık – Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İNANLI yerel yönetimlerden özellikle bu merkezimizin yolunun yapılması ve peyzaj düzenlemelerinin bitirilmesi noktasında destek bekliyoruz’’ dedi.

Başkan İNANLI, ziyaret sonrasında Rehabilitasyon merkezi çalışanlarına teşekkür ederek, ‘’ Yaşadığınız sıkıntı ve zorlukları burada görme şansımız oldu. Görevinizi yerine getirirken büyük özveri gösteriyorsunuz. Sizleri tebrik eder ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum’’ dedi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-