eskort samsun

ÜNYENETHABER

OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU 

OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU 
27 Kasım 2015 - 12:54

OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU ORDULU OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

ORDULU OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

Ordu’da zorunlu kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala, kış lastiği takmak isteyen sürücüler oto lastikçilerde yoğunluk oluşturuyor.

1 Aralık Salı günü uygulamaya başlanacak olan ticari ve yük taşıyan araçlardaki kış lastiği takma zorunluluğu öncesi oto lastikçilerde yoğunluk hakim. Ordu’nun Altınordu ilçesinde Yeni Mahalle Sanayiciler Sitesi’nde bulunan oto lastikçileri, araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücülerde doldu. Yeni Mahalle Sanayiciler Sitesi’nde oto lastikçiliği yapan 43 yaşındaki Fatih Kırkkaya, son bir haftadır oldukça yoğun olduklarını söyledi. Kış lastiği uygulamasının işlerini doğrudan etkilediğini aktaran Kırkkaya, “1 Aralık’ta başlayacak olan ve ticari araçlarda uygulanacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması işlerimizi olumlu etkiledi. Son bir haftadır işlerimiz çok yoğun. Yalnızca kış lastiği uygulamasına tabi olan araçlara değil bir çok aracada kış lastiği takıyoruz. Vatandaşlar bu konuda duyarlılık gösteriyor. Kış lastiklerini kendi getiren sürücünün 4 lastiğini 50 TL civarında bir fiyatla değiştiriyoruz” dedi.
Bir başka işletmede oto lastik ustalığı yapan Taner Akduman, “Her yıl kış lastiği uygulamasının başlamasına az bir süre kala yoğunluk yaşıyoruz. Sürücüler özellikle lastik değişimini son iki güne bırakıyor. Kasım ayının 20’sinden bu yana gözle görülür bir yoğunluk var ancak son iki gün bu yoğunluğun iki üç katını yaşayabiliriz. Yalnızca ticari araç sahipleri değil, hususi araçları olan vatandaşlarımızda kış lastiğine yöneliyor. Kış lastiği, kar ve yağmurlu havalarda kaza riskini azaltıyor. Bu sebeple vatandaşlarımız kendi araçlarınında kış lastiğini ihmal etmiyor” diye konuştu.OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU ORDULU OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-