eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ak Parti Her Zaman Engelli Kardeşlerimizin Yanında Olmuştur

Ak Parti Her Zaman Engelli Kardeşlerimizin Yanında Olmuştur
03 Aralık 2015 - 12:17

 12346738_1643995465859576_2103596379_n

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Ergün Mesajında; Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i, ülke nüfusumuzun ise yaklaşık yüzde 12’si  engelli kardeşlerimizden oluşmaktadır. Sağlıklı her bireyin de aslında bir engelli adayı olduğu asla unutulmamalıdır.

Ergün;  “İnsanlar doğuştan veya sonradan yaşadıkları elim olaylar neticesinde engelli duruma düşebilirler. Bu nedenle engellilerimizi de toplumun bireyi olarak görmeli ve onların günlük hayatta karşılaşabilecekleri zorlukların kolaylaştırılması yönünde herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Nüfusumuzun yüzde 12 sini oluşturan engelli vatandaşlarımızın hayatta karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak ve kendilerine yetebilen bireyler olarak hayatlarını sürdürmeleri için gerekli olan her türlü desteği sağlamak sosyal devlet olmanın gereğidir.

13 yıldır Ak Parti İktidarı  engellilerle ilgili en kapsamlı çalışmaları yapmış, engelli kardeşlerimizin toplumun bir parçası olduğunu ve onların toplumsal hayattan ayrıştırılmaması için gerekli her türlü özverili çalışmanın içinde yer almıştır.  AK Parti, her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Engellilerin sorunlarının çözümü konusunda iktidarlarımız döneminde önemli çalışmalar yapılmış, hiç olmayan ‘Engelliler Yasası’ çıkarılmıştır. Daha birçok düzenlemeler gerçekleştirilmiş, son olarak ise mevzuattan ‘sakat, özürlü, çürük’ ibareleri kaldırılmıştır. 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da(Torba Yasa) engellilere yönelik ücretsiz ve indirimli seyahat hakkı tanıyan düzenlemeye yer verilmiş, daha fazla engelli vatandaşımıza 2022 den yararlanma imkânı sağlanmıştır. Yine de engellilerimiz için birey olarak, toplum olarak, devlet olarak ne yapsak azdır diyor; bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli kardeşlerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-