eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun “Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun “Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı
10 Aralık 2015 - 4:54

Metropol Ordu

  ordu-valisi-irfan-balkanlioglu-7113627_x_oİnsanlığın binlerce yılda ulaşabildiği demokratik ve çağdaş uygarlık düzeyinde; demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları kavramları temel evrensel değerler olarak öne çıkmıştır.

İnsan haklarının istenilen düzeye getirilmesi tüm Dünyada her zaman önemini koruyan bir faktördür. Bu faktörün sonucu olarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini 10 Aralık 1948 günü kabul etmiş, 10 Aralık tarihi tüm Dünyada “İnsan Hakları Günü” olarak belirlenmiştir.

Türk Milleti asırlar boyu devletler kurup tarih sahnesinde yerini almaya başladığı zamandan beri insan haklarına gereken değeri vermiştir. İnsan hakları kavramının bizim bilincimize yerleşmesi Türk – İslam sentezinin doğal bir neticesidir.

Unutmamalıyız ki her insan özeldir ve saygı duyulmaya layıktır. Zengin – fakir, köylü – kentli, kadın – erkek demeden herkes eşit haklara sahiptir. Devletimiz bu hususta gerekli dikkati ve tedbiri kurulduğu ilk günden itibaren temin etmektedir.

İnsan haklarının ihlali durumunda başvurulacak kurumları her daim halkımızın hizmetine sunan devletimiz yurdumuzun her köşesine bu hizmeti götürerek insanımıza vermiş olduğu değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir.

İnsana “insan” olduğu için değer verildiği, demokrasinin ve barışın egemen olduğu yarınları çocuklarımıza miras bırakmak temennisi ile ”Dünya İnsan Hakları Günü”nü tebrik ediyorum.

İrfan BALKANLIOĞLU
Ordu Valisi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-