eskort samsun

ÜNYENETHABER

EHLİYET SINAVINA GİRECEKLERİN DİKKATİNE

EHLİYET SINAVINA GİRECEKLERİN DİKKATİNE
11 Aralık 2015 - 2:05

VİDEO HABER

bbbbb

Ehliyet sınavı bu yıl son olarak 12 Aralık 2015 tarihinde saat 11.00’da yapılacaktır. Adaylar ehliyet sınav giriş yerlerini nerede nasıl öğreneceklerin merak ederler.  Motorlu taşıtlar sürücü adayları sınavı 81 il merkezinde yapılmakta olup, adaylar kayıtlı oldukları kursların il merkezlerindeki sınav yapılacak binalara bilgisayar ortamında rastgele yerleştirilecek. Ehliyet sınavının olacağı hafta sürücü kursları, sürücü adaylarının sınav giriş belgelerini ilçe milli eğitim müdürlüklerinden onaylatıp sınava gireceklere teslim eder.Bu hafta sonu yaklaşık 1100 sürücü adayı ehliyet alabilmek için ter dökecek.

Yunus Emre Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kenan Selim Argan sınav öncesi,sürücü adaylarına sınavla ilgili önemli açıklamalar da bulundu.

Müdür Argan gazetemize yaptığı açıklamada;2015 yılının son sınavını inşallah bu Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Cumartesi günü yapacağımız sınavla ilgili önceki ehliyet şartlarımız ne ise arkadaşlarımız bunları hariz olacaklar. Ancak sadece 2016 yılında ehliyetlerini alacaklarından dolayı stajyer sürücülük döneminin ön görmüş olduğu şartlar ne ise bu konuda arkadaşlarımız değerlendirilecekler. Stajyerlik şartlarının hepsini bu süre içerisinde yerine getirmeleri gerekiyor. Yani kanunun belirtmiş olduğu maddelerde 2 yıl içerisinde suç işlememiş olmaları gerekiyor.

Sınavı Geçmek İçin 50 Soruda 35 Doğru Cevap Yeterli

Bu hafta sonu yapılacak olan son sınavımızla alakalı yine eski gibi 50 tane soru sorulacak. Bu 50 tane sorunun 27 tanesi trafik ve çevre bilgisi, 13 tanesi ilk yardım ve 10 tanesi de araç tekniği derslerinin sınavları olmak kaydıyla toplamda 50 tane sorumuz var. Bu 50 sorudan arkadaşlarımızın 70 geçer not alması gerekiyor. 35 tane en az doğru cevap yapmaları gerekecek. Diğer yandan tabi ki yanlış sayısı 15 tir. 15 tane yanlış yaptığı zaman sınavla ilgili herhangi bir hak mağduriyetine sebep olmuyor. Yanlış doğruyu götürmüyor. Sürücü kursu sınavlarımızda böyle bir uygulama var.

 

Sınavda Başarılı Olanlar Bu Ay İçinde Direksiyon Sınavına Girecekler

Sonrasında başarılı olan arkadaşlarımızın direksiyon sınavını da Aralık ayında yapmak suretiyle inşallah bu 2015 yılını ve bu zamana kadar gelen ehliyetle ilgili en son sınavın uygulanması da bitmiş olacak. Ben hafta sonu yapılacak olan sınavda arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Sınava Girecek Kursiyerlerimize Başarılar Diliyorum 

Umuyorum almış oldukları ehliyetler ile ülkemizde en çok ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına sebep olan aşırı hız ve dikkatsizlik devamında da uyuşturucu madde etkisinde araç kullanma ile ilgili hiçbir oluşumun ve eylemin içerisinde bulunmazlar. Kazasız belasız bir ömür diliyorum. Yeni hazırlanmış olan Karayolları Trafik Yönetmeliğimiz ve MTSK Yönetmeliğimizin de uygulanmasında kendilerinden çok şey bekliyoruz. Trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz. Trafik kazalarının en aza indirilmesi için gayret göstermelerini bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-