eskort samsun

ÜNYENETHABER

TRAFİK ADABI DERSİ EKLENDİ

TRAFİK ADABI DERSİ EKLENDİ
14 Aralık 2015 - 3:36

VİDEO HABER

bbbbb

Bilindiği üzere Karayolları Trafik Yönetmeliğinde değişiklikler yapılarak yürürlüğe girdi. Bu Yönetmeliğe paralel olarak Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde de değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerden bir tanesi de motorlu taşıt sürücü kursu ders programlarına “Trafik Adabı” dersinin eklendi.

Ünye Yunus Emre Eğitim Kurumu Genel Müdürü Kenan Selim Argan gazetemize yaptığı açıklamada;

Bilindiği üzere Karayolları Trafik Yönetmeliği’miz Nisan ayı içerisinde değişmişti. Bu anlamda Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğimizde bu nisan ayında çıkan Karayolları Trafik Yönetmeliğine entegre edilecekti. Bu süreç tamamlanmış oldu.

Diğer yandan sürücü kurslarında teorik olarak vermiş olduğumuz toplamda 30 saatlik derslerimiz 34 saate çıktı. Burada trafik, ilk yardım ve araç tekniği derslerine ilave olarak trafik adabı dediğimiz 4 saatlik bir ders olacak. Trafik adabı dersi ile alakalı da sürücü kurslarında yapılan sınavlarda şuanda 27 soru çıkıyor iken bunların sayısı tabi ki artmayacak. Diğer konulardan kısmak suretiyle yine 27 tane sınav sorusunu çözecekler. Bunları içerisinde de trafik adabı dersi ile alakalı yaklaşık 5-6 tane soru olacak.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-