eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN TAVLI’DAN YENİ KAMYON GARAJI MÜJDESİ

BAŞKAN TAVLI’DAN YENİ KAMYON GARAJI MÜJDESİ
26 Şubat 2024 - 11:37

 

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı Ünye’de yapılması planlanan projeler arasında yer alan kamyon garajı ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı. Başkan Tavlı, “3,5 yıl süren çalışmalarımızla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızda sonuca ulaştırdığımız, 1/100.000’lik imar planlaması sonrasında yakın zamanda kamyon garajı projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

 

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir, Belediye Meclis Üyesi adayları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ünye Yaş Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti.

 

Hal esnafı ve çalışanlarla bir araya gelen Başkan Tavlı işlerinde kolaylıklar diledi. Milletvekili Hamarat ve Başkan Tavlı esnafın taleplerini de yerinde dinlerken çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı Belediyeciliğine hazır olduklarını belirten Başkan Tavlı esnaflardan destek istedi.

 

Başkan Tavlı’dan Kamyon Garajı Müjdesi

Ünye’de önümüzdeki dönem yapılacak projelere ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Tavlı, “Bölgeye hizmet veren sebze hali esnafımızla bir araya geldik. Sabahın erken saatlerinde sebze hali esnafımızın ve çalışanlarımızın bize olan sıcak ve samimi ilgisi ile birlikte burada keyifli zaman geçirdik. Enerjimize enerji kattı. Sebze ve Meyve Hali’mizde nakliye hizmeti veren tırcı ve kamyoncu kardeşlerimiz var. Onların da yıllardan beri bir sorunu olan kamyon garajı meselesi vardı. 2005’ten bu yana genişleme alanları içerisindeki yapılan imar düzenlemelerinde 1/100.000’lik ile alakalı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan başlatılması gereken süreç başlatılmadan yerinden imar düzenlemesiyle çözülmeye çalışılmış. Tabi genişleme alanları içerisinde belirlenen alan vatandaşların itirazı üzerinde iptal edilmiş. 2019 yılında göreve geldiğimizde ilk işimiz bu sorunu çözmek üzerine oldu. Geçen süreçte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile zemin etüttü başta olmak üzere tüm işlemleri takip ettik. 3,5 yıllık süreç sonunda geçen hafta itibariyle bakanlıkta yaptığımız toplantı neticesinde bu sorunun da çözüme kavuşturulmasını sağlamış olduk. Kamyon garajı olmaması nedeniyle tırların sokaklara park etmesi hem insanların hareketini kısıtlıyor hem de çocukların oyun alanlarını kısıtlıyordu. İnşallah önümüzdeki dönem bu projemizi de hayata geçirerek Ünye’mizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

 

Başkan Tavlı “Galericiler Sitesi Sorunu Da Çözüldü”

Başkan Tavlı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda görüşülen ve çözüme kavuşturulan bir diğer konunun ise Galericiler Sitesi olduğunu belirtti. Başkan Tavlı görüşmelerle ilgili “Hem Kamyon Garajı hem de Galericiler Sitesi yapılacak alanların Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda tarım alanı olarak gözükmesi nedeniyle bir takım sorunlar teşkil ediyordu. Biz de yaptığımız toplantıda bu alanların yerleşik alan olarak 1/100.000’lik imar planına işlenmesini sağladık. Böylelikle Galericiler Sitesi’nin de yer sorunu çözülmüş oldu” diyerek galericilere de müjde verdi.

 

Milletvekili Hamarat, “Bizim İşimiz Gücümüz Hizmetleri Daha Güzel Yapmaktır”

Seçim çalışmalarına destek vermek için Ünye’ye gelen AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ise “Ünye’mize 5 yıldır hizmet eden Hüseyin Tavlı Başkanımız gerçekten bu işe gönül vermiş dürüst, çalışkan bir belediye başkanımız. Tekrar Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Ünye Belediye Başkanı adayı olarak gösterildiği günden itibaren biz de beraber

arazideyiz. Biz seçim çalışmalarını halkımızla ve ilgili sektörlerle istişare fırsatı olarak görüyoruz. En doğru adımları atmak, en doğru işleri yapmaktan başka gayretimiz yok. Belediye Başkanımız tecrübeli bir başkan daha önce çeşitli kademelerde görev yaptı. İl Genel Meclis üyeliği tecrübesi de bulunuyor. Hem gönlü hem eli hem de gözü işte olan bir başkanımızdır. Ünye ve Ordu üzerine başka hesaplar yapanlarla bizim işimiz yok. Bizim işimiz gücümüz hizmetleri daha güzel yapmaktır. Biz de Ankara’da başkanımızın her zaman gönüllü yardımcısı olarak çalışmaya devam edeceğiz. Hep beraber çalışacağız. 31 Mart seçimlerinde herkesten en yüksek oranda desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-