eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’DA RAMAZAN PİDESİ FİYATI NE KADAR OLDU?

ORDU’DA RAMAZAN PİDESİ FİYATI NE KADAR OLDU?
26 Şubat 2024 - 18:04

11 ayın sultanı Ramazan ayına iki hafta gibi bir süre kala Ordu’da Ramazan ayının sembolü olan pide fiyatları da belirlendi.

Geçen yıl Türkiye’de pidenin kilogram fiyatının azami 33,5 lira olduğunu hatırlatan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayında 250 gramlık pidenin İstanbul ve Ankara’da 15 liradan satılacağını duyurdu.

Balcı, “Buna göre İstanbul, Ankara ve Antalya’da 250 gram ramazan pidesi 15 liradan satılacak. İzmir’de 300 gram pide 18 lira olacak. Bunun yanında esnafımız, 330 gram pideyi 20 lira veya 500 gram pideyi 30 lira olarak vatandaşın talebine göre üretebilir. Her il ve ilçede odalarımız kendi maliyet hesabını yaparak ilgili esnaf odaları birliğinden fiyat alacak. Dolayısıyla, coğrafi yapıya ve vatandaşımızın arzusuna göre değişik gram ve fiyatlarda pide üretilecektir.” diye konuştu.

“KİLO FİYATI 60 LİRAYI GEÇMEYECEK”
Türkiye genelinde pide fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Balcı, Türkiye’nin hiçbir yerinde pidenin kilogram fiyatının 60 lirayı geçmeyeceğini belirtti. Ekmek fiyatlarında ise bu yıl için bir fiyat değişikliği olmayacağını ifade etti.

ORDU’DA DA AÇIKLANACAK
Öte yandan Ordu’da da 340 gramlık Ramazan pidesinin 20 liradan satılması bekleniyor. Ordu Fırıncılar Odası tarafından yapılacak maliyet hesaplarının ardından fiyatın kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-