eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Erol, Hane Ziyaretlerini Devam Ettiriyor

Vali Erol, Hane Ziyaretlerini Devam Ettiriyor
16 Nisan 2024 - 16:44

Vali Muammer Erol, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ile engelli  vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sormaya devam ediyor.

Vali Erol, bugünkü ziyaret programına Şirinevler mahallesinde ikamet eden Gazi Bülent Korkmaz ile Şahincili mahallesinde yaşayan Gazi Mücahit Çakır’ı ziyaret ederek başladı.

Vali Erol, İstanbul’da geçirdiği kaza sonucu Gazi olan Tankçı Uzman Çavuş Bülent Korkmaz ile 12 Temmuz 2008 tarihinde Tunceli Geyiksuyunda mayına basma sonucu yaralanan Gazi Mücahit Çakır’ı evlerinde ziyaret etti, bir süre sohbette bulundu ve “bizler için çok değerlisiniz” dedi.

Gazilerimiz, ziyaret dolayısıyla duydukları memnuniyeti belirterek, “Sayın Valimizin  ziyareti dolayısıyla çok mutlu olduk, heyecanlandık, hatırlanmak güzel” diyerek, Vali Muammer Erol’a teşekkür ettiler.

Zihinsel engelli Serdar Emirtaş’ı da Şirinevler mahallesindeki ikametinde ziyaret eden Vali  Muammer Erol, aileye bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

2 Mart 1993 tarihinde Şanlıurfa-Viranşehir’den Ankara’ya göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yanında bulunan 2 yaşındaki oğlu Aykut Medin ile birlikte hayatını kaybederek şehit olan  Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ogün Medin’in eşi  Gülseren Medin’i de ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulunan Vali Erol, şehit eşine bir sıkıntısının  olup olmadığını sordu, şehidimizin eşine sabırlar diledi her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarının altını çizdi.

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ogün Medin’in eşi Gülseren Medin, “Sayın Valimiz Allah razı olsun sizlerden. Gelmeniz onur verdi. Her daim bizlerin hatırını soruyorsunuz. Devletimiz bizi yalnız bırakmıyor” diyerek, duygularını dile getirdi.

Vali Muammer Erol’un hane ziyaretleri programına Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ile Şehit ve Gaziler Şube Müdürü Gül Hatun Şanlı Özkan da eşlik etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-