eskort samsun

ÜNYENETHABER

ŞANLITÜRK, KOKARCA ZARARLISI İLE MÜCADELEDE KARARLI

ŞANLITÜRK, KOKARCA ZARARLISI İLE MÜCADELEDE KARARLI
16 Nisan 2024 - 17:43

Milli ürünümüz fındığımızı tehdidi altına alan kokarca zararlısı ile mücadele eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında ziyaret ederek ilimiz ve bölgemizdeki, bu önemli sorunu ve çözümü için masaya yatırdı.

BAYRAKTAR’A TEŞEKKÜR

Ziyaretin ardından bilgilendirmelerde bulunan Milletvekili Şanlıtürk; “Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar Bey’i makamında ziyaret ettim.

Bölgemizin ve ilimizin her şeyi Fındık ürünümüz konusunda ve bölgemizi adeta istila eden kokarca zararlısıyla mücadele konusunda istişarelerde bulunduk.

Ziraat Odaları Birliği’nin kokarca zararlısı konusundaki hassasiyetini ve yapılacak mücadeleye bundan sonra da vereceği desteği için Sayın Genel başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“ORDU’DAN BAŞKA GİDECEK YERİMİZ YOK”

Şanlıtürk, açıklamasının devamında ise; “Üreticilerimizin her zaman yanında olacağımızı belirttik. Üretici temsilcilerimiz ile her alanda el birliği içerisinde omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Tek geçim kaynağımız Fındıktan başka alternatif ürünümüz yok, Ordu’dan başka gidecek yerimiz yok. Kıymetli Genel başkanımızı en kısa sürede ilimizde ağırlamaktan onur duyacağımızı da kendisine ilettik.

Kıymetli genel başkanımıza nazik kabulleri için teşekkür ediyorum. Yaptığı çalışmalarla üretime destek veren Türk Çiftçisinin gururu Sayın Şemsi Bayraktar ve yönetimine başarılar diliyorum” diye konuştu.

“MÜCADELEDE BÜTÜN DİNAMİKLERİN KULLANILMASI LAZIM”

Kokarca konusunda Ziraat Odalarında destek verecek tehlikenin büyüklüğüne dikkat çeken Şanlıtürk, sadece fındık için değil bölgedeki bütün tarım ürünleri için büyük bir tehdit olan kokarca ile mücadelede Ziraat Bankası, Birliği’nin genel merkezinin, Tarım Bakanlığının, Valiliğimizin, Üreticilerimizin ve yerelde tüm yerel dinamiklerin kullanılarak bir mücadele yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

SEMİH YALÇIN VE MİLLETVEKİLERİ İLE İSTİŞARELER

Mecliste ki çalışmalarına tempolu bir şekilde başlayan Milletvekili Şanlıtürk, ayrıca Mecliste Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Edip Semih Yalçın ve Milletvekilleri ile birlikte; Gazi Meclisimizin kulisinde istişarelerde bulundu.

Şanlıtürk, bunun yanı sıra Milli Eğitim Eski Bakanı, Ak Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer ile de Gazi Meclisimizde bir araya gelerek şehrimizle ilgili istişarelerde bulundu.

Bu ziyarette ise Şanlıtürk; “Güzel Ordumuzun daha fazla gelişmesi ve büyümesi için Cumhur İttifakı Milletvekilleri olarak çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-