eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’DA HALTER TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

ORDU’DA HALTER TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ
20 Nisan 2024 - 15:50

Okul Sporları Halter Yıldızlar(Erkek-Kız) Türkiye birinciliği müsabakaları Ordu’da tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar(Erkek-Kız) Halter Türkiye birinciliği Müsabakaları Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda gerçekleşti. 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen müsabakalar 4 gün sürdü.

Şampiyona da Ordu kafilesinde yer alan Fatsa Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu sporcusu Asilkan SEVİM 67 kg sıkletinde, 65 kilogram Koparma ve 80 kilogram Silkme ile toplamda 145 kilogram kaldırarak Türkiye 3.sü oldu.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Yıldızlar(Erkek-Kız) Türkiye birinciliği yarışmalarına Türkiye’nin 49 ilden 192 kadın 230 erkek olmak üzere toplam 422 sporcu, 56 hakem 64 Antrenörün katılımıyla sona erdi.

Şampiyonayı değerlendiren Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Sporun şehri Ordu ilimizde Yıldızlar Halter Türkiye Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde böyle güzel organizasyonlara bundan sonraki süreçlerde de ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin dört bir köşesinden katılım sağlayan sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizlerde katılımcıları en güzel şekilde ağırladık. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-