eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’DE REKOR OKULLARI AÇILDI

ÜNYE’DE REKOR OKULLARI AÇILDI
10 Haziran 2024 - 18:26

Kahramanmaraş’ta 20 yılda yetiştirdiği binlerce öğrencisiyle çocukları geleceğe hazırlayan ve şimdi de Ünye’de eğitim öğretim için atağa geçen Özel Yeni Rekor Okulları düzenlenen görkemli törenle açıldı.

2024-2025 Eğitim öğretim döneminde akademik, dil, beceri ve karakter eğitimi odaklı hizmet verecek olan Özel Yeni Rekor Okulları, Kaledere Mahallesi Kadılar Yokuşu’nda tarihi dokusu, iddialı mimarisi ve 20 yıllık köklü birikimiyle eğitim öğretim alanında dikkat çekiyor.

-Anaokulu 3, 4, 5 ve 6 yaşla birlikte, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. Sınıflara özel okul –

Anaokulu 3, 4, 5 ve 6 yaşla birlikte, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara eğitim öğretimin verileceği Özel Yeni Rekor Okulları, bütüncül bakış açısına sahip eğitim modeliyle geliyor.

-Hem eğitim öğretim, hem de sosyal imkanlar bu okulda –

İyi insan yetiştirmeyi kurumsal hedeflerinin en başına koyan Okulun Kurucuları Eğitimci Naz Kaya Başaran ve İş insanı Eğitimci Hamdullah Başaran’ın yaptığı butik okul olarak aile sıcaklığının sağlanması amaçlanan okulda, öğrencilere eğitim ve öğretimin yanı sıra 2 bin m2 kır bahçesi ve kapalı çocuk oyun alanı, futbol, basketbol ve voleybol sahalarıyla ferah bir ortamda sosyal fırsatlar sunacak.

Özel Yeni Rekor Okulları açılışına Ordu Valisi Muammer Erol, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,  Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Rekor Okulları Kurucusu Hasan Kaya, AK Parti önceki dönem ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, çok sayıda STK Başkanları, eğitimciler ve veliler katıldı.

Açılış töreninin ardından Özel Yeni Rekor Okulları Kurucuları Naz Kaya Başaran ve Hamdullah Başaran, Ordu Valisi Erol, Ünye Kaymakamı Işık ve beraberindekilere okulu gezdirerek okuldaki sosyal, kültürel ve akademik çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Ordu Valisi Muammer Erol, okul kurucularını tebrik ederek Ünye’ye hayırlı olmasını diledi.

Özel Rekor Okulları Kurucusu Hasan Kaya, açılışa katılan tüm davetlilere teşekkür ederek okul ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

-“Okullarımızda kıymetli olan iyi bir insan yetiştirmektir”-

Kurucu Naz Kaya Başaran, açılış töreninde yaptığı konuşmada, iyi insan yetiştirmenin önemli olduğunu, bunu sağlamayı ilke edindiklerini söyleyerek, “Okullarımızda kıymetli olan iyi bir insan yetiştirmektir. İyi insan yetiştirmek derken; kendisiyle yarışan,  uzlaşmacı, neden sonuç ilişkisini kurarak kararlar veren, kendine ait olmayana dokunmayan, ülkemizin değerlerine bağlı insan yetiştirme derdindeyiz. Böyle insanların hayattaki kazaları da az olmaktadır. Biz yaşam becerilerinin üzerinde dururuz.” dedi.

-“Başarılı bir nesil için gençlerin kendilerini tanımaları için fırsat verilmeli”-

Başarılı bir nesil için gençlerin kendilerini tanıma fırsatı vermek gerektiğini ifade eden Başaran, “Ünye’nin çocukları ışıl ışıl, pırı pırıl gençlerle tanışıyorum. Nasihat vermekten ziyade kendilerini tanımalarını sağlamak önemli. Kurallarına uygun, akıcı ve anlaşılır konuşmanın, bireyin kendisini etkili bir biçimde ifade edebilmenin önemini biliyoruz.” diye konuştu.

-“Rekor Okulları’nda 20 yılda binlerce öğrenci hayata atıldı” –

“Rekor Okulları 20 yıla yakın eğitim hayatında iyi insan yetiştirmeyi kurumsal hedeflerinin en başına koydu. Bugüne kadar sadece 6 aylıktan 18 yaşına kadar birlikte yol yürüdüğümüz binlerce öğrenci mezun ettik ve birlikte hayata atıldık. Bu hepimizin gururu oldu.” vurgusu yapan Eğitimci Naz Kaya Başaran, şu bilgiyi verdi:

“Bütüncül Eğitim Modeli öğrencilerin çok yönlü gelişimini (akademik, dil, beceri ve karakter eğitimi) yani hem başarılı, hem de iyi insan olarak yetişmesini sağlamaktadır. Eğitimin sadece akademik başarı üzerine değil, aynı zamanda iyi karakter yapısına sahip, psikososyal yönden gelişmiş iyi insan yetiştirmesi gerektiğine inanarak, modeli istikrarlı bir şekilde geliştirmiştir. Model aynı zamanda çocukların okulda öğrendiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri bütüncül bir yaklaşımla geliştirmesini, günlük hayatta karşılaştığı problemleri farklı derslerde öğrendiklerini birlikte kullanarak çözebilmesini sağlamaktadır.

-“İyi yetişen çocuklar dünyayı iyileştirir” –

Bütüncül Eğitim Modeli ile matematik, fizik, kimya, biyoloji, görsel sanatlar, spor vb. derslerde öğrendiklerinin birbirbiriyle ilişkisini görmek ve günlük hayatında bütüncül olarak kullanabilmek anlamına gelmektedir. Bütüncül Eğitim Modeli ve model içerisinde yer alan iyi insan, başarılı insan, çok yönlü bütünsel gelişim, beceri, karakter vb. kavramların tüm eğitim camiasında kullanılmaya başlanması model geliştirilmesinde görev alanlar için gurur kaynağı oldu. İyi yetişen çocuklar dünyayı iyileştirir.”

Özel Yeni Rekor Okulları Kurucularından Hamdullah Başaran, Kahramanmaraş’ta 20 yıldır eğitim öğretim veren kurumun 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrası memleketi Ünye’de eğitim öğretim hayatını sürdürme kararı aldıklarını hatırlattı.

2024-2025 eğitim öğretim yılında Ünye’de hizmet vermekten mutluluk duyduklarını vurgulayan Hamdullah Başaran, şunları söyledi:

“Rekor Okulları 20 yıl önce Kahramanmaraş’ta Hasan Kaya ve Nihat Belkıran tarafından kuruldu, şimdi bayrağı biz devraldık. Ben Ünyeliyim, memlekete döndük. 1 yıllık süreçte okul binamızı edinerek fiziki şartları ve resmi işlemleri tamamladık. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onayımızı aldık ve açılımızı gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte Ünye’mizin ve bölgemizin evlatlarıyla birlikte eğitim serüvenimizi devam ettireceğiz.”

Ünye Özel Rekor Okulları’nı görmek ve kayıt yaptırmak isteyen anne babalar Kaledere Mahallesi Kadılar Yokuşu No:20 adresinde okul binasını gezebilir, 0532 621 58 52 numaralı telefondan bilgi alabilir.

Özel Yeni Rekor Okulları, kapalı çocuk alanı, sosyal donatıları ve özel alanlarıyla öğrencilere keyifli, konforlu ve kaliteli bir eğitim imkanı sunmak isteyen anne babaları sınırlı sayıda kontenjan için bekliyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-