eskort samsun

ÜNYENETHABER

Yerel Basınımızın Özverili Çalışmalarını Taktir Ediyoruz

Yerel Basınımızın Özverili Çalışmalarını Taktir Ediyoruz
09 Ocak 2015 - 11:42

”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Kutlama Mesajı

1 yeni (2)

Büyük zorluklar içinde toplumun bilgilendirilmesi, kamuoyunun aydınlatılması amacıyla günün 24 saati özverili bir biçimde çalışarak, halka  doğru, ilkeli ve tarafsız haberler ulaştırmayı amaç edinen basın, toplumun sesidir, olayları takip edip, halka aktarırken aynı zamanda kamu hizmeti yapmaktadır. Günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız bir şekilde sürdürülmesi, kamuoyunun haber alma hakkı ile doğrudan ilişkilidir.

Halkın haber alma, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen demokrasinin vazgeçilmez unsuru hatta   4. kuvveti olarak gördüğümüz basınımız, toplumsal gerçekleri öğrenmede de en etkili araçtır. Yayınladığı haberlerle bir anda milyonlarca insana ulaşabilen basın, haberin objektif, doğru, seviyeli olması yönünde de önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Kamuoyu ile kamu arasındaki köprünün kurulup sağlamlaştırılmasını sağlayan, hizmet birimlerinin, halk tarafından talep edilen hizmetleri sunmasında itici güç olan, yapılan çalışmaların her aşamasını takip ederek, gerçek ve geniş bir kabulün oluşmasına yardımcı olan basın mensuplarının, işlevi tartışılmazdır. İlçemizde doğru, güvenilir, objektif ve ilkeli habercilik anlayışı ile basın, kamuoyunun aydınlatılması hususunda görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Yaşanılabilir bir şehir olma yolunda gelişen, değişen bir Ünye hedefine yerel basınımızın özverili çalışmaları ve desteğiyle ulaşacağımız inancıyla, bizlerle sürekli beraber olan, destek veren ve çalışma arkadaşlarımız olarak gördüğümüz değerli gazetecilerimizin,”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.

Ahmet ÇAMYAR

Belediye Başkanı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-