eskort samsun

ÜNYENETHABER

DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı’na Katıldı

DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı’na Katıldı
16 Ocak 2015 - 7:56

Vali BALKANLIOĞLU

001 (1)

         Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Trabzon’da yapılan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

        Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon Valileri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katılımıyla Trabzon’da gerçekleştirilen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı’na, Dönem Başkanı Rize Valisi Ersin YAZICI Başkanlık etti.

DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı’nın açılışında bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil ÖZ,  “Kalkınma ajansımız aylık toplantılarını dönüşümlü olarak illerde yapıyoruz. Uzun zamandır Trabzon olarak hep ev sahipliği yapmak istiyorduk bu güne nasip oldu. İnşallah bu toplantımızda sayın başkanla birlikte güzel kararlar alıp proje çağrılarıyla beraber hem önceki çalışmalarımızı değerlendirip hem de önümüze yönelik güzel çalışmalar yapacağız. Bütün valilerimize bütün üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim. Trabzon adına bu inşallah bu toplantıda güzel kararlar alırız” dedi.

DOKA raporları ve analiz çalışmaları hakkında, toplantıya katılanlara bilgi verildi. Toplantıda ayrıca, Ajans tarafından TR90 Doğu Karadeniz Bölgesi için hazırlatılan ‘TR90 Düzey 2 Bölgesi Kümelenme Stratejisi ve Eylem Planı’, ‘TR90 Düzey 2 Bölgesi Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı’, ‘TR90 Düzey 2 Bölgesi Yöresel Ürün Stratejisi ve Eylem Planı’ strateji belgelerinin onaylanarak ilgili paydaşlarla paylaşılması ve söz konusu planlardaki stratejilerin 2015 yılından itibaren uygulamaya geçilmesi, Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülecek olan Bölgesel Girişlim Sermayesi ile ilgili program kapsamında hazırlatılan ‘TR90 Düzey 2 Bölgesi Alternatif Finansman Kaynakları Raporu’, görüşüldü.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-