eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

İzciler Asarkaya Kent Ormanında Kamp Yaptılar

İzciler Asarkaya Kent Ormanında  Kamp Yaptılar
18 Nisan 2016 - 1:14

xcxc

ÜNÇEK, Hafta sonu Kulüp Kampını Tamamladı…

ÜNÇEK-Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü, 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde, Ünye Asarkaya Kent Ormanında kulüp kampını gerçekleştirdi.

İki gün süren kampta izciler, izci liderlerinin refakatinde izcilik eğitimi gördüler. Daha önce öğrendikleri izcilik faaliyetlerine ait teorik bilgileri, kampta uygulamalarla pekiştirdiler. Kampı başarı ile bitiren izciler, kazandıkları yeni enerji ve eğitimle okullarına döndüler.

Asarkaya Kent Ormanı kamp alanında, doğal bir ortamda ve yoğun bir katılımla gerçekleşen iki günlük kampta izciler bol bol oksijen depoladılar. İki gün boyunca açık alan izcilik çalışmaları yapan izciler; tesis kurma, ateş çeşitleri, konutlar, oyunlar,  yarışmalar ve şarkı gibi temel izcilik bilgileri ile istasyon çalışmalarını yaparak ve yaşayarak uygulama fırsatı buldular. Kamp ateşinde savaş mağduru çocukları da unutmayarak onlara dualar ettiler. Doğa yürüyüşü ve sabah sporlarıyla sağlıklı spor yapmanın keyfini yaşayan izcilerin, helal ve sağlıklı beslenmeye de dikkat ettikleri gözlendi.

Kulüp Başkanı Hüseyin Dikici,  kampla ilgili olarak “Kampımızda Türkiye İzcilik Federasyonu’nun kamp talimatlarını tam olarak uygulayan lider arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum, kurallara uyarak disiplin içinde kampı bitiren tüm izcilerimi de tebrik ediyorum.” dedi. 

Ayrıca kamp sırasında izcilere ‘Niçin İzcilik Yapıyoruz?” konulu bir seminer veren Dikici, “Başarıya giden yolda emin adımlarla yürümek istiyorsak her izcinin izci andında da belirtildiği gibi Allah’a ve vatanına karşı vazifelerini yerine getiren, izcilik türesine uyan, başkalarına her zaman yardımda bulunan, kendisini bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elinden geleni yapan izciler olmanız gerekir” dedi.

 

Kamp müdürü ve faaliyet sorumlusu izci lideri İshak Sarı ise “İzciliğin yaşayarak öğrenilen bir spor olduğunu, teorik bilgilerin uygulamaya dönüştüğünde daha anlamlı olduğunu, bu yüzden de kampların büyük önem arz ettiğini belirtti. Hava şartlarının müsait olmasıyla, hazırladıkları iki günlük kamp programının disiplin içerinde uygulandığını, hem öğrenerek hem de eğlenerek motivasyonlarını arttırdıklarını, ulusal kamplara yönelik tecrübe kazandıklarını ve kamp faaliyetlerini daha sıklıkla yapacaklarını ifade etti.

Kampa katılan izcilerden Melike Arslan, “Uzun zamandır böyle bir kampın hayalini kurmuştuk. Yorucu ancak bir o kadar da eğlenceli ve öğretici bir kamp dönemi geçirdik. Doğal hayatı ve yaşam koşullarını yerinde gördük, arkadaşlık bağlarımızı kuvvetlendirdik, tüm liderlerimize çok teşekkür ederiz”    dedi.

Yaklaşık 100 izci ve liderin katıldığı ve huzurlu bir ortamda geçen kamp, izcilerin bir sonraki kampta buluşmak için yaptıkları iyi dileklerle sona erdi.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P