eskort samsun

ÜNYENETHABER

Turizm Öğrencileri Yarıştı

Turizm Öğrencileri Yarıştı
19 Nisan 2016 - 14:18

aaaaaaaaaa

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Ünye’de çeşitli etkinliklerle start aldı. Etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmalar ise büyük ilgi gördü.

Ünye Mesleki ve Teknik Anaolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinliklere Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Ergün, Ünye Belediye Başkan Vekili Zekai Baş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Ünel; a
“Turizm denince akla bacasız sanayi refah ve geri seviyelerinin yükselmesi, turizm bölgelerinin kalkınması gelmektedir. Bütün bunların gerçekleşmesi için alt yapı yatırımlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Artık Karadeniz birazda Ünye ve Ordu turizm açısından cazibe merkezi olmaya adaydır. Ancak hızla turizm yatırımlarının yapılması gerekmektedir. Yatırımların birincisi belki de en önemlisi kalifiye turizmde yapılan yatırımdır. Devletimiz Ünye Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine aşarak kalifiye insan gücüne yetişmesine sağlamıştır. Sırada ise kamu ve özel sektörün yatırımları vardır. En kısa zamanda bu yatırımların tamamlaması dileğiyle konuşmama son verirken saygılarımı sunuyorum“ dedi.

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ise konuşmasında Yurt dışı ve yurt içinden Ünye’ye gelenlerin düşüncelerini aktararak; “Cumartesi günü TÜRSAB’ın yani Türkiye de turizme yön veren yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımızı Ünye de misafir ettik. Onlar bana şunu söylediler. Biz dünyanın değişik yerlerini gezdik ve hemen hemen her şeyi gördük ama Ünye de ki kadar içtenliği samimiyeti başka bir yerde görmedik dediler. Ben de bu ilçenin aaaakaymakamı olarak böyle bir ittifaktan dolayı Ünye halkı adına sevindim, mesut ve mutlu oldum. Gelen heyetlerden birisi bana artık Akdeniz de güneş ve deniz turizmi bitti dedi. Biz alternatif arıyoruz. Sizde ki doğal güzelliği arıyoruz. Kimsenin eline dokunmadığı doğallık. Bu da sizde var dediler. O zaman Akdeniz’de ki, Muğla’da ki, Antalya’da ki, İzmir’de ki hataları siz yapmayın. Bizi görün, bize bakın, bizlerin önene geçin dediler. Değerli dostlar geçen yıl turizmci arkadaşlarımızın bana verdiği bir bilgiye göre ortalama % 75 ve 80 arasında otellerimiz doluluk oranı ile kapattı. Akdeniz, Ege ve İzmir bölgesine gittiğiniz zaman bunu göremezsiniz. Gelen insanları mesut ve mutlu etmeniz gerekiyor. Bundan sonra gelen insanları buraya getirmek için uğraşmamız lazım. 2 yıl önce Ortadoğu da ki büyük elçilerin tamamını Ünye’miz de misafir ettik. Çakırtepeye çıkıp orada oturuyoruz. Bana şunu söylediler. Dubayı büyük elçisi ben böyle bir güzellik için Dubai’yi size veririm dedi. Burada ki doğallığı güzelliği serinliği her şeyi feda etmeye razıyız dedi. Bir önceki Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Ünye’yi ziyaretinde etrafa baktıktan sonra, biz Kayseri de 3-4 tane söğüt ağacını bir arada gördük mü ne kadar güzel, ne kadar yeşillik var diye seviniyoruz dedi. Değerli dostlar Ünye’mizin kıymetini bilelim” dedi.

Turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmalar ve gösteriler ise ilgi odağı oldu. En hızlı yatak toplama, tepsi taşıma, tabak taşıma, mumyalama yarışmaları ile sebze dekoru, pasta süsleme ve kokteyl şov gösterileri büyük ilgi görürken yine etkinlikler çerçevesinde Işığı Arayanlar Fotoğraf Topluluğunun fotoğraf sergisi açıldı.

Programlar, Ünye Turizm Otelcilik Lisesi öğrencilerinin hazırladığı açık büfe ikramları ile son buldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-