Ünye’de otogar kavşağında çevre yoluna çıkan başıboş atlar yolu kullanan sürücülere zor anlar yaşattı.
Çevre yoluna çıkan başıboş atlar yolda geçen araçların önüne çıkarak çoğu zaman kazalara davetiye çıkardı. Araçların önlerine çıkan hayvanı fark eden sürücüler atlara çarpmamak için zaman zaman araçlarıyla manevra yaparken, bazı sürücüler ise araçlarından inerek hayvanı araçlarının önünden çekip yollarına devam etti. Araçların önüne çıkan atlar bir süre sonra mahalle aralarına girerek gözlerden kayboldu.
Mahalle halkı ise bu hayvanların başıboş yollarda gezdiğini ve sahip çıkılmadığını belirtiler.Vatandaşlar yetkilileri aradık ama şuana kadar ilgilenen olmadı dediler.Umarız bu beygirler kazaya neden olmazlar dediler ve iş işten geçmeden belediyenin bu işe el atması gerektiğini belirttiler.