eskort samsun

ÜNYENETHABER

SOKAK HAYVANLARI İÇİN EV

SOKAK HAYVANLARI İÇİN EV
20 Nisan 2016 - 16:47

METROPOLHABER

ORDU’DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN EV ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞA EDİLECEK OLAN ‘HAYVAN HASTANESİ, GEÇİCİ BAKIM EVİ VE HAYVAN OTELİ’ TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYACAK

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞA EDİLECEK OLAN ‘HAYVAN HASTANESİ, GEÇİCİ BAKIM EVİ VE HAYVAN OTELİ’ TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için ‘ev ve otel’ yapma kararı aldı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde inşa edilecek ve Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı ‘Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli’ olacak tesis, 19 ilçenin sorununa kökten çözüm olacak. Coğrafi konumundan dolayı Fatsa’ya yapılacak olan projenin görselleri kamuoyu ile paylaşıldı.
Kırsal kesimlerden Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerine gelen ve buralarda vatandaşın paniğe kapılıp korkmasına neden olan sokak hayvanlarının artık bir evi olacak. 19 ilçenin tamamına hitap edecek Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli Projesi’nin 75 gün içinde tamamlanacağı ve 120 gün içinde ihalesinin yapılarak çalışmalara başlanacağı bildirildi. Fatsa ilçesine bağlı Sudere Mahallesi sınırları içerisinde kalan bir alana yapılacak projenin bitmesiyle sokak hayvanları barınabilecekleri bir yere kavuşacak, vatandaşlar ise rahat bir nefes almış olacak.

HASTANEDE YOK YOK!
Mama deposu, hayvan mutfağı, hayvan sahiplendirme ve sosyalleştirme alanı, kedi evi, pitbull ve ilk gelen hayvanlar ünitesi, müşahede ünitesi, küçük, orta, büyük boy ve evden atılanlar ünitesi, hamile ve yavrulu anne ünitesi, uyuz ünitesi, zoonoz ünitesi, çift tırnaklı hayvanlar ünitesi ve midilli atları gezi alanı, engelli hayvan ve serbest dolaşım alanı üniteleri, araç yıkama ve araç arınık ünitesi, hayvan oteli ve ilk gelen köpek kontrol ünitesi gibi onlarca ünite ve idari yapının bulunduğu hastane tüm bu özellikleri ile de Türkiye’de bir ilk olacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-