eskort samsun

ÜNYENETHABER

ÜNYE’DE METRUK BİNALAR YIKILIYOR

ÜNYE’DE METRUK BİNALAR YIKILIYOR
20 Nisan 2016 - 18:01

ÜNYE’DE METRUK BİNALAR YIKILIYORÜnye’de, ilçe genelinde başlatılan çalışma ile kullanılamaz durumda olan terk edilmiş atıl binalar yıkılıyor.
Ünye Belediyesi, ilçe genelinde tehlike arz eden, çevre kirliliğine sebep olan ve amacı dışında kullanılan evlerin yıkım işlemlerini devam ettiriyor. Çalışmalar kapsamında yıkılması gereken 14 adet eski ev tespit eden Ünye Belediyesi, bu evlerden 9’unda yıkım işlemlerini sonlandırdı.

AMAÇ DIŞI KULLANIM ÖNLENECEK
Ortayılmazlar Mahallesi’nde yürütülen yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Ünye Belediye yetkilisi, amacı dışında kullanılıp görüntü kirliliği oluşturan ve tehlike arz eden bu tür evlerin yıkılacağını ifade etti. Belediye yetkilisi, “Ünye’mizi 21. yüzyıla yakışan bir kent haline getirebilmek, yeni binalarla değişim ve dönüşümü sağlayabilmek için eskileri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Zaman zaman bizlere bu tür eski evlerin gayrı meşru amaçlar için kullanıldığı yönünde ihbar ve şikayetler geliyor. Yıkılması gereken evler ile ilgili gerekli müracaatlar ve izinler alındıktan sonra yıkım imkanı olmayan mirasçılarla ilgili gerekli yıkım işlemlerini biz yapıyoruz. Şu ana kadar 9 binayı yıktık, 5 bina ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. En yakın zaman içerisinde bu tür binaları yıkarak görüntü kirliliğini ve içerisindeki amaç dışı kullanımı önlemiş olacağız” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZDAN SABIR BEKLİYORUZ”
Bazı vatandaşların sosyal medya üzerinden bu tür evlerin neden bir an önce yıkılmadığı ile ilgili serzenişte bulunduklarını ve aceleci davrandıklarını belirten yetkili, “Maalesef her binayı istediğimiz gibi yıkamıyoruz bunun için bir süreç gerekiyor. Tarihi binalar ile ilgili Anıtlar Kurulu’ndan izin alınıp yıkım onayı çıkması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan bununla ilgili sabır bekliyoruz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-