Ünye’de gerçekleştirilen 23 Nisan Kutlamalarında yaşanan skandal gündeme bomba gibi düştü.Protokolde yer alan Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yok sayılarak öğrencileri selamlama serenomisine davet edilmedi.Hatalı durum telafi edilmeye çalışılmak istense de Büyükşehir Başkan Enver Yılmaz bu davete olumu yanıt vermeyerek tepkisini koydu.Kısa bir süre gösterileri izleyen Ordu Büyükşehir Başkanı yapılan tüm ısrarlara rağmen programı terk etti.Programın düzensizliği sadece protokolde değil ,halkın kutlamaları rahat izleyememesinden dolayı alanda da yaşandı.