eskort samsun

ÜNYENETHABER

TEOG HEYECANI YARIN BAŞLIYOR

TEOG HEYECANI YARIN BAŞLIYOR
26 Nisan 2016 - 16:38

aa

İlçemizde 27-28 Nisan 2016 Çarşamba ve Perşembe Günü olmak üzere 2 günde 3’er oturum şeklinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında 1831 öğrenci 21 Okul 146 salon ve toplam 826 öğretmen görev alacaktır.

Öğrencilerin sınav esnasında sakin olmaları heyecanlarını azaltmaları ve zamanı doğru kullanmaları çok önem arz etmektedir, soruları karşı veya bazı derslere karşı önyargılı olmamak lazım. “Ben bu soruyu çözemedim” deyip endişeye arttıracak düşüncelerden uzaklaşmak lazım. Soruları dikkatli okumalı özellikle olumsuz soru kökü barındıran soruları çok dikkatli okunması lazım. Doğru bildiğimiz sorular sadece yanlış okunduğundan yanlış cevaplar verilmektedir.

Sınav esnasında okul etrafında yapılan çalışmalarında oluşacak sesler ile araç korna kullanımı v.b. oluşabilecek gürültü kirliliğinin oluşmaması için vatandaşlarımızın hassasiyet göstermelerini dileriz.

Sınavın dünyanın sonu olmadığını düşünmek gerekir. Çünkü sınavlarımız okullarımızda kendi okullarında ve geçerli mazeret olması durumunda da sınav 15 gün sonra telafi edilebilmektedir. Bu vesileyle bütün öğrencilerimizi sınavında başarılar dilerim.

Musa ERDEM

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-