eskort samsun

ÜNYENETHABER

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ’NDEN TİYATRO VE KONSER

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ’NDEN TİYATRO VE KONSER
29 Nisan 2016 - 18:20

MÜZİK VE SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ'NDEN TİYATRO VE KONSER

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve Sahne Performansları Kulübü tarafından iki ayrı etkinlik düzenlendi.

İlk olarak Öğretim Görevlisi Hakan Alkan yönetmenliğinde MSSF öğrencilerinin rol aldığı “Sur Dibinde” adlı oyun sahnelendi. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirilen oyuna Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, ODÜ’lü akademisyenler ile öğrenciler katıldı.
Tankred Dorst’un yazdığı ve Sedat Veyis Örnek’in çevirmenliğini yaptığı oyunun yönetmen yardımcılığını Erdem Şenses, Yönetmen asistanlığını Emin Taşçıoğlu, Afiş-broşür tasarımlarını Emre Ergün ve görsel tasarımlarını Osman Savaş, Ramazan Altan ve Ege İzmirli yaptı. Oyunun teknik kadrosunda ise ışık-dekor Burak Çiçek, ses-efekt Efecan Baştürk, Turgut Yalçın, aksesuar Tuğba Ülgen, suflöz Gözde Demir, dans düzeni Özge Tepe, sahne amiri Abdulsamet Sünbül ve kostümde Sıla Can Budak yer aldı.

OYUN, BERLİN DUVARI’NI SAVAŞ KARŞITLIĞI SÖYLEMİYLE ANLATIYOR
Oyun, geleneksel bir Japon hikayesinden yola çıkılarak dünyanın utanç duvarı olarak adlandırılan “Berlin Duvarı”nı savaş karşıtlığı söylemiyle anlatıyor. Oyunun yönetmeni Öğretim Görevlisi Hakan Alkan tarafından yeni eklenen karakterlerle, savaşlara sebep olanları eleştirmeyi hedefleyen ve günümüz teknolojik imkanları kullanılarak anlatımı güçlendirilen oyun, izleyenlerden tam not aldı. MSSF 2. Sınıf öğrencileri Ahmet Dikmen, Özge Tepe, Kemal İstanbulluoğlu, Ahmet Berk Sunay ve Addulsamet Sünbül’ün oyunculuklarıyla sergilenen oyun beğeniyle izlendi.

MÜZİK VE GÖRSEL ŞOVLAR İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Oyunun ardından ODÜ Sahne Performansları Kulübü akademik danışmanı Dr. Sercan Özkeleş ve kulüp öğrencileri tarafından hazırlanan “Tımeservıng Sons” konseri düzenlendi. Popüler yabancı şarkılardan oluşan konserin repertuvar düzenlemesi ile orkestra şefliğini Öğr. Gör. Dr. Sercan Özkeleş yaptı.Tuşlu çalgılar, yaylı çalgılar, vurmalı çalgılar, Öğr. Gör. Aytunç Aydın’ın eşlik ettiği üflemeli çalgı, mızraplı çalgılar ile solo ve grup vokallerden oluşan konser performansına Modern Dans Kulübü öğrencileri de, usta-çalıştırıcı Phridon Kontselidze’nin koreografisini üstlendiği karma danslarla eşlik etti.
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin sonunda bir konuşma yapan ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan “Profesyonel bir konser izledik. Adeta büyülendik. Öyle görünüyor ki, Üniversitemizde bu tür etkinlikler devam ettiği sürece görmüş olduğunuz bu salonumuz Üniversitemize yetmeyecek. Seyirci kapasitesini zorlayan, güzel etkinlikler izliyoruz. Sahne Performansları Kulübü, çok yeni bir kulüp. Bu kadar kısa zamanda böyle bir işin altında misliyle kalkan bu genç arkadaşlarımı, emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Etkinlik, Rektör Yardımcısı Noyan’ın, Öğr. Gör. Dr. Sercan Özkeleş’e ve Koreograf Phridon Kontselidze’ye çiçek ve teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-