eskort samsun

ÜNYENETHABER

Dükkan sahibinden veresiye yeterlilik belgesi !

Dükkan sahibinden veresiye yeterlilik belgesi !
29 Nisan 2016 - 22:56

veresiye-vermek-istemeyen-esnafin-astigi-tabela-8151398_x_1355_o

Dükkan sahibinden veresiye yeterlilik belgesi ! Ordu’daki bir esnaf veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için ilginç bir yola başvurdu. Hazırladığı tabelaya veresiye isteyenlerin getirmesini istediği evrakları sıraladı.

Dükkan sahibinden veresiye yeterlilik belgesi !Ordu’daki bir esnaf veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için ilginç bir yola başvurdu. Hazırladığı tabelaya veresiye isteyenlerin getirmesini istediği evrakları sıraladı. Veresiye satış yapmak istemeyen esnaf ısrarlı tekliflere dayanamayınca dükkânlarının giriş kısmına oldukça ilginç isteklerin olduğu bir liste astı. Veresiye alışveriş yapacak vatandaşlardan belge isteyen esnafın listesinde kimlik fotokopisi, memur kefili (en az 2 kişi), 3 adet fotoğraf (son 2 günde çekilmiş) ikametgah, sabıka kaydı gibi talepler bulunuyor.

İLANI DÜKKANIN CAMINA ASTI

Ünye Sanayi Sitesi esnaflarından Tanrıver Oto sahibi Murat Tanrıver veresiye iş yapma döneminin çoktan bittiğini, ancak hala teklifler yapıldığını söyledi. Tanrıver, veresiye iş yapmamak için bu taleple gelenlerden birçok belgeyi istediğine dair ilanı dükkanın camına astı.

“ESPRİ OLSUN İSTEDİM”

Murat Tanrıver, “Veresiye dönemi çoktan bitti ama hala bu teklifler bizlere yapılıyor. Az da olsa çok zorda kalınca bazen veresiye iş yapıyoruz. Bu biz esnafı çok zor duruma sokuyor. Çünkü bize de veresiye iş ya da imkân sağlayan bir üstümüz yok. Elektrik parası gelince günü gelmeden ödeyeceksin, su parası gelince, kira ödeme zamanı gelince, parça alınca anında nasıl ödeme yapılması gerekiyorsa bu veresiye teklifi bize de gelmemesi gereklidir. Ben de bu işin hem esprisi olsun, hem de veresiye iş yapmanın zorluğunu anlatmak için bu yazıyı dükkânlarımızın giriş kısmına astık. Ünye Sanayi Sitemizde bazı esnaflar bu yazıyı astılar.” diye konuştu.

ESNAF ADETA İPE UN SERDİ

Veresiye İçin Gerekli Belgeler listesinde 12 zorunlu evrak istenirken komik olan ve dikkat çeken listede sırası ile şu evraklar yer aldı: “Kimlik fotokopisi, memur kefili (en az 2 kişi), 3 adet fotoğraf (son 2 günde çekilmiş) ikametgah, sabıka kaydı, adına kayıtlı fatura, ‘E’ sınıfı ehliyet, maaş bordrosu, sigara kullanmadığını gösteren sağlık raporu, öğrenim belgesi (üniversite mezunu olduğunu belgeleyen), kredi kartı borcu olmadığını belgeleyen banka yazısı, en yakın merkez camii imamından yeterlilik belgesi.”veresiye-vermek-istemeyen-esnafin-astigi-tabela-8151398_6564_m

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-