eskort samsun

ÜNYENETHABER

CEVİZDERE CAMİSİ İBADETE AÇILDI

CEVİZDERE CAMİSİ İBADETE AÇILDI
30 Nisan 2016 - 5:45

CEVİZDERE CAMİSİ İBADETE AÇILDIÜnye’de 2014 yılında yapımına başlanan Cevizdere Merkez Camisi, düzenlenen törenin ardından ibadete açıldı.
Cevizdere Mahallesi’nde hayırsever vatandaşlar ve Ünye Belediyesi’nin katkıları ile yapımı tamamlanan 3 katlı Cevizdere Merkez Camisi, açılış töreninin ardından dualarla ibadete açıldı. Cuma namazının kılınması ile ibadete açılan Cevidere Merkez Camisi’nin açılışına Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Caminin açılış töreninde bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bundan iki yıl önce, mahalle sakinlerimiz eski caminin tamir edilmesi ya da yıkılıp tekrar yapılması konusunda bizlere müracaat etmişlerdi. Bizler de, şehrin tamamının değiştiğini belirtip eski caminin yıkılarak buraya çok daha güzel bir eserin kazandırılması gerektiğini ifade etmiştik. Ünye Belediyesi olarak, camimizin yıkımından yapımına kadar bizlerden ne talep edilmiş ise yerine getirdik. İki yıllık bir çalışmanın ardından da ortaya çok güzel bir eser çıktı. Ben Camimizin mahallemize ve Ünye’mize hayırlı olmasını diliyor, bu eserin buraya kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ise hayırsever vatandaşları ve emeği geçenleri tebrik ederek, caminin mahalleye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Yapılan konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesilerek cami ibadete açıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-