eskort samsun

ÜNYENETHABER

ENGELLİ ÇOCUĞU ÖNCE DÖVDÜ,SONRA İSTİFA ETTİ

ENGELLİ ÇOCUĞU ÖNCE DÖVDÜ,SONRA İSTİFA ETTİ
01 Mayıs 2016 - 9:24

VFRGHÖzel Karadeniz Bakımevi’nden açıklama geldi. Ordu’da engelli bir çocuğu bakımevinde Müdür H.Ş, tarafından atıldığı iddia edilen dayak olayındaki hedefteki bakımevi olan Özel Karadeniz Bakımevi’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, olayın örtbas edilmediği ve adı geçen müdürün istifa ettiği açıklandı.

Sosyal medyada yer alan bazı üzücü ve can sıkıcı haberler sebebiyle bizlere bir açıklama yapma hakkı doğduğu belirtilen açıklamada, “Öncelikle çocuğumuzun sağlık durumu gayet iyidir. Herhangi bir darp raporu yoktur. Çocuğumuz günlük aktivitelerine devam etmekte, okuluna gitmektedir. Özel eğitimine devam etmektedir.”

Olayın örtbas edilmediği, tam tersi gerekli mercilere başvuruyu dayak attığı söylenen müdür H.Ş’nin kendisinin yaptığı belirtilen açıklamada, “Olaya adı karışmış olan Sorumlu Müdür, bir kaza sonucu meydana gelmiş olan bu olayın hemen ertesi günü durumu resmi makamlara bildirmiş olup istifasını sunmuştur. Olay, sosyal medyaya düşmeden önce Sorumlu Müdürümüz olayın araştırılması için İl Müdürlüğüne yazı göndermiştir. Olayı kesinlikle kapatmaya çalışmamıştır. Çocuğun ailesi, çocukla beraber ziyaret edilerek konu hakkında bilgi verilmiştir.”

Gerekli adlı soruşturmanın devam ettiği belirtilen açıklamada son olarak, “Süreç içerisinde çocuğumuza her türlü psikososyal destek, Psikologumuz ve Çocuk Gelişim Uzmanımız tarafından yapılmıştır. Biz kurum olarak çocuklarımızı korumaya, kollamaya, her türlü sosyal etkinliği yapmaya, sevgi ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Kamuoyundan ricamız yargısız infazların yapılmamasıdır.”

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-