eskort samsun

ÜNYENETHABER

Turizmciler HAVAŞ’a Seslendi; “Hatadan Dönün”

Turizmciler HAVAŞ’a Seslendi; “Hatadan Dönün”
02 Mayıs 2016 - 15:41

aaaaaa

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği, HAVAŞ’ın Ordu-Giresun havaalanından Ünye’ye servis koymaması konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Sobi açıklamasında, bu durumdan turizm sektörünün etkileneceğini ve insanların mağdur edildiğini ifade ederek, hatadan bir an önce dönülmesi çağrısında bulundu.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği’nin Ünye Kent Konseyi binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasına, dernek üyelerinin yanı sıra otel işletmecileri de katılarak destek oldu.

Sobi yaptığı açıklamada, HAVAŞ’ın Ünye’ye servis koymamasıyla yapılan önemli yatırımları yok saydığını belirtti. Sobi; “Şu an başlamış olan turizm sezonunda Ordu’dan Ünye’ye servisi yapan hava alanından şehrimize hatta şehrimize yapılmayan HAVAŞ servisleriyle ilgili ciddi bir sorun yaşıyoruz. Bununla ilgili bir açıklama yapmak istedik. Olması gereken bir açıklamaydı. İşin detayına baktığımızda hükümetimiz çok ciddi dünya çapında bir proje yaptı ve bu projeyi de önceki yıl hayata geçirdi. Bu proje denize dolgu havalimanıdır. Türkiye ve Avrupa’nın sayılı hava limanıydı. Böyle bir yatırım yapılıyor, bu yatırımın amacı özellikle uzak coğrafyalarda ki uzak yerlerde ki insanları daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde Ordu’muza ilimize ulaştırmaktı. Böyle bir yatırımın peşinden bunun yanında aynı zamanda Sayın Valimizde ilk geldiği günden bu yana çok ciddi tanıtımlarla ilgilidir. Ordu’nun bütün Coğrafyası ile ilgili Ünye’siyle, Fatsa’sıyla, Aybastı’sıyla her noktasıyla ağacıyla, böceğiyle bütün tanıtım olarak geçti. Bununla birlikte Büyük Şehir Belediyesi yaptığı özellikle 752 Km’lik yol projesiyle Türkiye’de gündeme oturdu. Ünye’miz özellikle belediyemizin aldığı kararla Ünye tarih, kültür ve turizm kenti unvanına kavuştu. Bütün bunları topladığımız da HAVAŞ’ın binlerce km uzaktan hava yollarıyla gelebilen insanların Fatsa’dan 20 km, Ünye’ye geçilmemesi bunun altında başka sebep araması çok abes olduğunu düşünüyoruz. Ünye’yi turizme ciddi etkileyeceğini düşünüyoruz. Sektörümüzü etkileyeceğini düşünüyoruz. Bu manada havasın bu yanlışından hangi sebeple olursa olsun bir an önce dönmesi noktasında hem Ünye turizmi, hem Ünye kenti, hem de sektörümüz açısından bu kararın bir an önce düzeltilmesinden yana açıklama yapmak istedik” dedi.

Yapılan yanlıştan dönülmesi çağrısını sık sık tekrarlayan Başkan Sobi; “HAVAŞ bu yaptığı yanlış uygulamadan bir an önce döneceğini düşünüyoruz. Bunun için aslında böyle bir açıklamaya ihtiyaç yoktu. Çünkü Ünye coğrafyası Ordu nüfusunun üçte birine tekabül ediyor. Aynı zamanda HAVAŞ devletin yaptığı milyonlarca dolarları da yok saymakta. Sayın Valimizin bütün yaptığı tanıtımları da yok saymakta. Büyük Şehir Belediyemizin bizce turizm alt yapısını oluşturan yol ağını, yaptığı 752 Km’lik yolu da yok saymakta ve aynı zamanda sektörümüzü de yok saymakta. Böyle bir yokluk sayan sektörün bir firmanın, Ordu’da bu sektörü bırakması gerekiyor ya da yanlıştan bir an önce dönmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah büyüklerimiz bu önlemeleri alacaklar ve ilk fırsatta da HAVAŞ’ın Ordu otogar Fatsa otogar ve Ünye otogar olarak Ordu Giresun havalimanından servislerine başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-