eskort samsun

ÜNYENETHABER

7 YAŞINDAKİ DAĞCI

7 YAŞINDAKİ DAĞCI
09 Mayıs 2016 - 17:37

METROPOLHABER

7 YAŞINDAKİ DAĞCI ORDU’DA ORMAN İÇİ PARKUR YÜRÜYÜŞÜ YAPAN DAĞCI EKİPTE BULUNAN 7 YAŞINDAKİ ZEYNEP SEFEROĞLU, KAR ERİMESİ SEBEBİYLE DEBİSİ YÜKSELEN TURNASUYU IRMAĞINI DAĞCI HALATIYLA GEÇTİ

– ORDU’DA ORMAN İÇİ PARKUR YÜRÜYÜŞÜ YAPAN DAĞCI EKİPTE BULUNAN 7 YAŞINDAKİ ZEYNEP SEFEROĞLU, KAR ERİMESİ SEBEBİYLE DEBİSİ YÜKSELEN TURNASUYU IRMAĞINI DAĞCI HALATIYLA GEÇTİ
Kısa adı ODAK olan Ordu Dağcılık Kulübü 2016 faaliyet takviminde yer alan Kaleboynu Obası-Ablaktaşı-Buz Kayası (Soğuksu) Şelalesi etkinliğini Altınordu, Fatsa ve Ünye ve Giresun’dan gelen 30 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi.
Etkinlik Altınordu’ya 48 km mesafede bulunan Kaleboynu Obası’dan başladı. Manzarası ile ünlü Kaleboynu’na 700 metre mesafede bulunan Ablaktaşı mevkisinde fotoğraf çeken grup 400 metresi orman içi parkurdan Ordu-Giresun sınırını oluşturan Turnasuyu Deresi’ne ulaştı.

7 YAŞINDA HALAT İLE AZGIN IRMAKTAN GEÇTİ
Havanın sıcak oluşu ve mevsimsel olarak kar erime döneminde olunmasından dolayı derenin yüksekliği ve debi şiddetinin normalin çok üzerine olması sonucunda üzerinde herhangi bir köprü gibi geçiş kolaylığı olmayan dereye hava hattı kuruldu. Kurulan bu hava hattı tüm dağcılar halat ile karşıya geçiş yaparken ekipte bulunan 7 yaşındaki Zeynep Seferoğlu da dağcı halatı ile rahatlıkla karşıya geçti. Parkur yürüyüşüne katılan 70 yaşındaki Cevat Çelik de hava hattı ile dere geçişini sorunsuzca geçmeyi başardı. Geçiş sonrası 100 metre yürünerek ulaşılan Giresun sınırlarında bulunan Buz Kayası (Soğuksu) Şelalesinin görüntü görülmeye değerdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-