eskort samsun

ÜNYENETHABER

FİSKOBİRLİK SEÇİMİ YAPILDI

FİSKOBİRLİK SEÇİMİ YAPILDI
18 Ocak 2015 - 3:41

Seçimde Arbede Çıktı

fiskobirlik-kongresinde-arbede-cikti

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ile Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu’nun yarıştığı kongrede tartışma ardından arbede çıktı.
EFİT Tesisleri’ndeki kongrede Divan Başkanlığını Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş yaptı. 7’nci maddenin görüşülmesi sırasında Lütfü Bayraktar söz alınca delege ve konuklar arasında sözlü tartışma yaşandı. Giderek büyüyen ve arbedeye dönüşen tartışmaya polis müdahale etti ve olaya karışanları salondan dışarı çıkarttı. Salonda kimlik kontrolü yapan polis, delege, özel misafir ve basın mensupları dışındakilerin içeride kalmasına izin vermedi. Genel Kurul gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Okunan ve oylamaya sunulan maddeler kabul edildi.
Gündem maddeleri ardından başkan adayları söz aldı. Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu, alnının akıyla aday olduğunu belirterek, “Tabii ki kavgaya gelmedik, dertleşmeye geldik. Kurumda gördüğümüz sorunları aktarmaya geldik. Delegenin kurşun asker olmadığını, tümünün dönüşüm arzusunda olduğunu düşünüyorum. Mevcut yönetimi başarısız gördük ve buraya çıktık” dedi.
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar da, kurum hakkında bilgi verdi, fındık alıp işleyerek hem Türkiye’ye hem de dünyaya sattığını anlattı, “Kurum işletme becerisi ile Türkiye’de ve dünyada yağın hakimi. FİSKOMAR, bu kurumun en ciddi projesidir. Bütün Karadeniz’de 300 tane mağaza kuralım. Piyasa değeri en az 300 milyon lira. Bir sene önce kurulmuş market, bir sene sonra ne yapmış? Bu seneki rakam yüzde 30 büyüme. Biz çalışıyoruz. Bu kurum büyüyecek, iyi olacak” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 

 

76’ıncısı gerçekleştirilen Fiskobirlik Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. Mevcut başkan Lütfi Bayraktar ile Kumru Belediye Başkanı Günhan Murat Hatipoğlu’nun yarıştığı seçimde, Bayraktar yeniden başkan seçildi. 133 delegenin tamamının oy kullandığı seçim sonucunda Bayraktar 78 delegenin oyunu alırken, Hatipoğlu 46 oyda kaldı. 9 oy da geçersiz sayıldı.

Seçimi kazanan Bayraktar, delegelere teşekkür ederek hayırlı olmasını diledi. Bayraktar’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Lütfi Bayraktar (Kocaali), Ali Coşkun (Alaplı), Ömer Çebi (Araklı), Sıtkı Şarman (Ordu), Hasan Serdar (Fatsa), Halit Ayar (Giresun)

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-