eskort samsun

ÜNYENETHABER

ARAP TURİZMİ ROTAYI KARADENİZ’E KIRDI

ARAP TURİZMİ ROTAYI KARADENİZ’E KIRDI
10 Mayıs 2016 - 12:20

METROPOLHABER

ARAP TURİZMİ ROTAYI KARADENİZ’E KIRDI BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NİN (BAE) BAŞKENTİ ABU DABİ’NİN ÖNDE GELEN SEYAHAT ACENTELERİ İLE TUR OPERATÖRLERİNİN TEMSİLCİLERİ ORDU’YU ZİYARET THY ABU DABİ PAZARLAMA ŞEFİ MUHAMMED İKBAL DÖNER: “TURİZMDE ALTERNATİF ADRESLER ORTAYA ÇIKTI. BUNLARDAN BİRİSİ DE ORDU”

– BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NİN (BAE) BAŞKENTİ ABU DABİ’NİN ÖNDE GELEN SEYAHAT ACENTELERİ İLE TUR OPERATÖRLERİNİN TEMSİLCİLERİ ORDU’YU ZİYARET
– THY ABU DABİ PAZARLAMA ŞEFİ MUHAMMED İKBAL DÖNER:
– “TURİZMDE ALTERNATİF ADRESLER ORTAYA ÇIKTI. BUNLARDAN BİRİSİ DE ORDU”

– Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acenteleri ile tur operatörlerinin temsilcileri Ordu’yu ziyaret etti.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan, ülkenin başkenti konumunda yer alan Abu Dabi’den bir grup seyahat acentesi ile tur operatörleri temsilcileri Ordu’ya geldi. Aralarında THY Abu Dabi Pazarlama Şefi Muhammed İkbal Döner, THY Ordu-Giresun Havalimanı Satış Müdürü Yunus Akbulut, İstasyon Şefi Serhat Kahraman, Musa Yırtıcı ile Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acentesi ile tur operatörleri temsilcilerinin bulunduğu heyet, Kabadüz ilçesinde yer alan Turnalık ve Çambaşı Yaylası’nı gezdi. Gezinin ardından heyet, Vali İrfan Balkanlıoğlu ile Boztepe’de bir araya geldi.

ORDU, ALTERNATİF ADRES
Ordu’ya gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren THY Abu Dabi Pazarlama Şefi Muhammed İkbal Döner, Ordu’nun doğal güzelliklere sahip yaylalarını görme ve gösterme şansı bulduklarını belirterek, “Türkiye’yi ziyaret edecek Arap turistlere Ordu’yu da anlatma, tanıtma adına güzel bir gezi oldu. Turizmde alternatif adresler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de Ordu” dedi.
Türkiye’ye çok sayıda Arap turistin geldiğini hatırlatan Vali İrfan Balkanlıoğlu, turistlerin ilgisini son zamanlarda Ordu’nun çektiğini belirtti. Vali Balkanlıoğlu, “Körfez ülkelerinden Türkiye’ye çok sayıda turist geliyor. Turistleri ülkemize getiren Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acentelerini ve tur operatörlerinin temsilcilerini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duydum. Karadeniz’in özeti konumunda yer alan Ordu’yu herkesin tanıması, görmesi adına bu tür ziyaretleri çok anlamlı buluyorum. Seyahat acenteleri ve tur operatörleri temsilcileri ile yaptığımız sohbette Ordu’yu çok beğendiklerini, birçok güzelliği bir aradan sunan nadir yerlerden biri olduğunu söylediler. Bu tür organizasyonların geri dönüşleri sayesinde, 1 milyon turist hedefi yolunda emin adımlarla ilerleyen şehrimiz, hedefine en kısa zamanda ulaşacaktır” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-