eskort samsun

ÜNYENETHABER

BAŞKAN ENGELLİLERLE BİR ADADA 

BAŞKAN ENGELLİLERLE BİR ADADA 
10 Mayıs 2016 - 17:16

BAŞKAN ENGELLİLERLE BİR ADADA ÜNYEBELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAMYAR: “HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediyesi tarafından Engelliler Haftası nedeni ile verilen yemekte engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Ünye Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle engelli vatandaşlara yönelik yemek programı düzenlendi. Çamlıkta düzenlenen programa Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

“HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”
Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, engelli olmanın bir kusur olmadığını ve her sağlıklı bireyin bir gün engelli olma ihtimalinin bulunduğunu belirterek “İnsanlar doğuştan bazı engellerle dünyaya gelebileceği gibi bazı sebeplerden dolayı da engelli kalabilir. Normal hayatımızı sürdürürken başımıza neyin gelebileceğinin muhasebesi yapmak gibi bir imkânımız yok. Yani her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.Bedensel sorunlar bir şekilde çözülüyor, yeter ki zihinlerimiz ve gönlümüz engelli olmasın” dedi.

“ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Göreve geldikleri günden bugüne kadar engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırarak haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkân sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Çamyar, “Başta okçuluk sporu olmak üzere birçok sporun yapılabildiği modern bir spor salonunu engelli kardeşlerimizin kullanımına sunduk. Yine bizlerden talep edilen şarj istasyonunu Cumhuriyet Meydanına kurarak sizlerin hizmetine sunduk. Biz, Ünyemizde yaptığımız her çalışmada sizleri de düşünerek planlamalar ve düzenlemeler yapıyoruz. Ünye birkaç yıl içerisinde tüm vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir şehir haline gelmiş olacak. Programımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, engelsiz bir dünya dileğiyle engelliler haftanızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-