eskort samsun

ÜNYENETHABER

KALDIRIMLAR ENGELLİLERE GÖRE YAPILACAK

KALDIRIMLAR ENGELLİLERE GÖRE YAPILACAK
11 Mayıs 2016 - 14:04

KALDIRIMLAR ENGELLİLERE GÖRE YAPILACAK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kaldırımları engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde inşa etmeye başladıklarını, ayrıca engelli aracının da hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Ordu Hasta ve Engelli Hakları Koruma Derneği ile Ordu Memur-Sen Engelli Komisyonun tarafından bir program düzenlendi. Altınordu Öğretmenevi’nde düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Engelli Kardeşlerimiz için her geçen gün daha iyisini yapmak için azimle çalışıyoruz. Engelleri birlikte aşıyoruz” dedi.
Başkanı Engin Tekintaş yaptığı konuşmada, “Belediye olarak üzerimize düşen görevleri çok iyi biliyoruz. Bunun için de elimizden geldiğince özverili çalışmaya devam ediyoruz. Kaldırımlardan, yollara, ulaşımdan, park ve bahçelere kadar engelli vatandaşlarımız için önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Yerel yöneticiler olarak bizler sorumluluklarımızın farkındayız” ifadelerini kullandı.

“KALDIRIMLARI EN MODERN ŞEKİLDE YAPIYORUZ”
Altınordu Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını kaydeden Başkan Tekintaş, “Belediye olarak üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız ve çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. İlçemizin birçok noktasında engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapıyoruz. Baskı beton kaldırım bunların en başında geliyor. Standartları yüksek bu kaldırımları ilçemizin bütününe yaymayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımız haricinde engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak olan çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

ENGELSİZ ARACIMIZ 7/24 HİZMETTE
Engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Yaklaşık 1 yıl önce hayata geçirdiğimiz ‘Engelsiz Araç’ ile engelli vatandaşlarımız bir telefon ile bulundukları yerden alınıp, istedikleri adrese hiçbir ücret ödemeden götürüyor. Belediye olarak bu ve buna benzer birçok projelerimizle engelli vatandaşlarımız için zor olan hayat şartlarını kolaylaştırıyoruz” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a kendilerine verdiği destek için teşekkür eden Ordu Hasta ve Engelli Hakları Koruma Derneği Başkanı Göksel Demirel, “Başkanımız ve ekibi bizim her zaman yanımızda oldu. Bundan sonra da olacaklarına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-