eskort samsun

ÜNYENETHABER

Kız Meslekten Kan Bağışı Kampanyasına Devam

Kız Meslekten Kan Bağışı Kampanyasına Devam
11 Mayıs 2016 - 16:33

y

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kan bağışında farkındalığı arttırmak, öğrenci ve velilerini bilgilendirmek amacıyla okullarındao
yürüttükleri kan bağış kampanyasının 4.’sünü düzenledi.Çakır medya olarak bizde kan kampanyasına destek olduk ve 2 ünite kan verdik.

Bu kampanya kapsamında bu zamana kadar yapılan çalışma içinde ilk dönem 278 ünite kan bağışıyla rekoru eline alan lise, ikinci dönemki bağışta da 295 ünite kan bağışı alarak rekoru kaptırmadı.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa yürütülen “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı” projesi kapsamında öğrencilere geçtiğimiz hafta verilen seminerin ardından, bu hafta da Türkiye genelindeki 81 ilde 500 pilot okulda düzenlenen kampanyayla kan bağışı alındı.

“Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı” adlı kampanya ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 150 ünite kan toplanırken, kapanışla birlikte bu sayının 250 ünite kan olması bekleniyor.

Okulun edebiyat öğretmeni olan ve aynı zamanda okulun sosyal faaliyetleriyle ilgilenen Refahaddin Kara, kan bağışı konusunda Türkiye çapında güzel çalışma yapan okullardan bir tanesi olduklarını ifade etti. Kan bağışı kampanyasını 4. Kez düzenlediklerini de belirten Refahaddin Kara; “Daha öncede bu çalışmalar yapıldı. Bu çalışmayı dördüncü defa düzenliyoruz. Her çalışmamızda kademe kademe ilerlyyiyor, sonra biz pilot okul olarak “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı” adı altındaki proje çalışmasına soktular. Son 2 çalışmamızı o proje dâhilinde yapıyoruz. Türkiye çapında gerçekten bu anlamda güzel çalışma çıkaran okullardan bir tanesiyiz. Şu an bizim rekor amacımız yok ama yine güzel bir çalışmamız var ki gördüğüm kadarıyla velilerde şu an bu çalışmaya ilgi gösteriyor. Sonuç rekor olur olmaz çok umurum da değil ama benim çocuklarımın bunu umur etmesi hoşuma gidiyor. Okulumuz kan bağışı için 1 günlük açık oluyor. Saat sabah 9’da başlıyor, akşam saat 5’de bitiyor. Şu saat itibariyle şu ana kadar 150 civarında kan bağışı var. Akşama kadar 250 civarında kan bağışı bekliyorum. Ön çalışmamda 400’e yakın isim vardı. Beklentime göre inşallah 250 civarında kan bağışı olacak” dedi.

KIZ MESLEKTEN 4. KEZ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-