eskort samsun

ÜNYENETHABER

MARMARİS’TE ORDU RÜZGARI ESTİ

MARMARİS’TE ORDU RÜZGARI ESTİ
16 Mayıs 2016 - 11:15
 13233137_1187964831221795_3321803380120386272_n
BÜYÜKŞEHİR, GURBETÇİLERİ BİR ARAYA GETİRDİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Hemşehri Dernekleriyle Bulaşma Toplantısı’nın 9.sunu Marmaris’te düzenledi. Kahvaltı programına yaklaşık 300 kişi katıldı.
Marmaris Ordulular Dernek Başkanı Nurda Zaimoğlu, açılış konuşmasında Başkan Enver Yılmaz’ a teşekkür etti. Toplantıya yoğun ilginin olması ise dikkatlerden kaçmadı.
“MARMARİS İLE ORDU’NUN KARDEŞ BELEDİYECİLİĞİNİ TEKRAR GÜNDEME GETİRECEĞİZ”
1.200 km uzakta yüzlerce Ordulu ile kucaklaşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “Artık burası bizim memleketimiz diyeceğiniz bir Ordu’yu anlatmak için buradayız. Nerede bir Ordulu varsa gidip anlatıyor ve samimi duyguları paylaşıyoruz ” dedi.
Bir dönem Marmaris ile Ordu’nun kardeş belediye olduğunu hatırlatan ve ilerleyen günlerde Marmaris ile Ordu’nun kardeş belediyeciliğini tekrar gündeme getireceklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun eskisi gibi birilerinin söylemi ile taşların yerinden oynadığı bir il olmadığının altını çizerek; “Ordu artık milletvekilleri, valiliği, kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalışan model gösterilecek bir il” dedi.
“ORDU KENDİ İÇİNDE BİRLİKTELİĞİ SAĞLADI”
İstanbul’da 341 derneğin olduğunu ve hiçbir birimin onları bir araya getirmediğini ifade ederek, 1.300 kişiyi İstanbul Cevahir Otel’de bir araya getirerek birlik ve beraberliği sağladıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Sizleri seçimden seçime hatırlamak için değil, sizlere hemşehri olduğumuzu hatırlatmak için buradayız ve biz size teşekkür etmeye geldik” diye konuştu.
“ORDU SİZİN BIRAKTIĞINIZ ORDU DEĞİL”
Ordu’nun artık bir havalimanı olduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz; “Havalimanı olmasa sıradan bir şehir olurduk. Ordu ne turizm kenti ne de gidip görelim diyebileceğiniz bir il olurdu. Bugün itibarıyla havalimanına 21 uçak iniyor. İnşallah önünüzdeki günlerde buralara da sefer açılır, sizlerle de buluşuruz” şeklinde konuştu.
“1.300 KM YOL YAPIYORUZ”
Büyükşehir olmadan önce halka beklentilerinin sorulduğunu ve yapılan anket sonunda yol, su ve çöp sorununun başı çektiğini ifade eden Başkan Yılmaz; “1.300 km sıcak asfalt çalışması yapıyoruz ve 2017 yılı sonuna kadar hizmete sunacağız. Kaynağımız hazır, şu ana kadar yüzde 30 civarında bir yol kat ettik” diye konuştu.
“BÜTÇENİN 200 MİLYONUNU SUYA AYIRDIK”
Ordu’nun yağış almasına rağmen yer altı suyu olmayan bir il olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz; “Hes’ler ve tünel yapımı sırasında patlatılan dinamitler su gözlerini yok etti” dedi ve 2017 yılı sonunda su konusunda yüzde 95 üzerinde memnuniyet beklediklerini, bütçeden suya 200 milyon ayrıldığını ifade etti.
“17 İLÇEDE ÇÖP SORUNU BİR YILDA ÇÖZÜLDÜ”
6 ay öncesine kadar Soya Fabrikası’nın denizle buluştuğu kısmına 32 yıldır çöp döküldüğünü hatırlatan Başkan Yılmaz; “19 ilçenin ikisi hariç çöp sorununa müdahil olduk. 17 ilçede çöp sorunu bir yılda çözüldü. Ünye Çimento ile anlaştık ve geri dönüşümde sağlanan çöpler bu fabrikada yakıt olarak kullanılacak. 8 ay sonra çöpten para kazanan bir Büyükşehir Belediyesi olacağız” diye konuştu.
 “TÜRKİYE’DE MAVİ BAYRAK SAYISI EN FAZLA OLAN İLİZ”
Ordu’da 4 noktada mavi bayraklı alan oluştuğu ile ilgili, kadınlar plajı hakkında bilgi veren Başkan Enver Yılmaz; “Buralar bir ailenin sabah 09.00’dan gece 00.00’a kadar vakit geçirebileceği yerler, bu alanları günlük bine yakın vatandaş kullanıyor. Bu çalışma da örnek olacak” dedi.
TEDES Sistemi hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz, 6 aydır bir tane ölümlü kaza yaşanmadığına dikkat çekerek; “Artık Ordu’da değil de Avrupa’da araç kullanıyor gibisiniz. Bu sistem sayesinde şehir trafiğinde yüzde 35 rahatlama oldu ” şeklinde konuştu.
Avrupa’da ücretsiz internet ağı en geniş ilin Ordu olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, artık eleştirilen değil bu çalışmalarla model alınan bir Belediye haline geldiklerini söyledi.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-