AK Parti’de, Olağanüstü Büyük Kongre kararının alınmasının ardından, genel başkan adayının belirlenmesine yönelik temayül yoklamaları başladı. Yarın da devam edecek temayül yoklamalarıyla 813 partilinin kanaatinin alınması planlanıyor.
AK Parti’de 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olağanüstü büyük kongre öncesinde temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti Genel Merkezinde yapılan temayül yoklamasında il belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve büyükşehir belediye meclislerinin başkan vekilleri, genel başkan olarak görmek istediklerin isimleri beyan etti. Yoklama partililerin kendilerine verilen zarflara, düşündükleri isimleri yazmaları yoluyla yapıldı.
Temayül yoklaması için 353 isme davet yapıldığı, bu isimlerden yaklaşık 315’inin yoklamaya iştirak ettiği öğrenildi.
Temayül yoklamasına katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ,AK Parti Genel Merkezimizde yapılan Genel Başkanlık temayül oylamasına katılıp, oyumuzu kullandık. Hayırlı olsun dedi.
Temayül yoklamasına katılanlar arasında Ordu Ak parti il Başkanı Uğur Çelenk oylama sonrası, Temâyül oylamasında Genel Başkanlık için kanaatimizi bildirdik. Partimize ve memleketimize hayırlı olsun dedi.
Temayül yoklamalarına yarın, Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleri ve şu anda aktif olan 26. Dönem milletvekilleriyle devam edilecek. Temayül yoklamalarıyla 813 partilinin görüşünün alınması planlanıyor.