Ünye Toplum Sağlığı Merkezinde görevli görevli Sağlık Memuru Ahmet YILDIRAN tarafından iyi tarım uygulamaları kapsamında Ünye Ziraat
Odasında üreticilere yönelik olarak, bilinçli tarım yapma işinin hedefi ve çevreyi kirletmeme, işçi sağlığı önlemlerinin alınması, insan sağlığını tehlikeye sokacak şeylerden kaçınmanın önemli olduğu belirtilerek, çevreye duyarlı, kişi ve hayvan sağlığına zarar yermeyen, doğal kaynakları korumayı hedefleyen gıda güvenliğini sağlanmasına yönelik konulara değinildi.
![ff](http://www.unyenethaber.com/wp-content/uploads/2016/05/ff1.jpg)
Ayrıca toplantıda ilk yardım konularında üreticiler bilgilendirildi. İlk yardım konuları içinde yaralanmalar kanamalar olduğu zaman nasıl müdahale edilmesi gerektiği, arı yılan sokmalarında yapılabilecek müdahaleler, tarım ilaçları zehirlenmeleri, yanık vakaları, burkulmalarda, kırıklarda ve çıkıklarda yapılabilecek olan ilk yardım müdahaleleri anlatıldı.