Akkuş’ta geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4.sü yapılacak olan Akkuşlu öğrencilerin Akkuş’ta doğup büyümüş ve Türkiye’nin değişik yerlerindeki bürokratlar ile alanında başarılı olmuş kişilerle buluşması 27-28 ve 29 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Programda dışarıdan gelen misafirler Akkuş’taki okulları gezmelerinin yanı sıra düzenlenecek salon programlarında öğrencilerle buluşurken, Akkuş’un ve bölgenin simgesi haline gelen Argan, Çekiçoba ve Çağman Yaylalarını gezecek.
Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Akkuşlu öğrencilerin, Akkuş’un yetiştirdiği değerlerle buluşacağı programa bütün hemşerilerimizi davet ediyorum” derken, geleneksel hale gelen bu programın öğrenciler için faydalı olduğunu dışarıdan gelen misafirlerin ise memleket hasreti gidereceğini ifade etti.