eskort samsun

ÜNYENETHABER

CHP ve ADD Alternatif 19 Mayıs Kutlamasında Buluştu

CHP ve ADD Alternatif 19 Mayıs Kutlamasında Buluştu
18 Mayıs 2016 - 13:07

aaaa

Bugün Ünye’de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için alternatif bir program düzenlendi.

Chp Ünye İlçe Teşkilatı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin birlikte organize ettiği alternatif 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması Atatürk Anıtı’na çelenk koyma, saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okunarak başladı.

Törende günün anlam ve önemine değinerek konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun” diyerek gençlerin bayramını kutladı ve konuşmasına şöyle devam etti;

“Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir.

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.

Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın  işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir.

Sevgili gençler,

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum..” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ali Rıza Ateş ise; ” Bu bayramlar Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine verdiği değerin bir örneğidir. Kim ne derse desin bizim birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bayramlarımız eski görkemli kutlamalarına geri dönecektir. ” şeklinde konuştu.

Ünye Yardımseverler Derneği’nin katılımı ve Ünye Chp Gençlik Kolları Başkanı Gürsoy Akın’ın sunumu ile gerçekleşen alternatif kutlama töreni konuşmaların ardından sona erdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-