Ünye Kent Konseyi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97’nci yıldönümü nedeniyle anıta çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Ünye Kent Konseyinin saat 10.00’da Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına gerçekleştirdiği çelenk sunmasının ardından Ünye Kent Konseyi üyesi Yaşar Karaduman konuşma yaptı,
“Ünye Kent Konseyi olarak, kurtuluşa giden yolda ilk adımın Samsun’dan atıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle Büyük Atatürk’ün anıtına çelengimizi koyduk. Büyük Atatürk bu günü bayram olarak Türk Gençliğine hediye etmişti. Bize üzerinde hür yaşadığımız bir vatan bıraktıkları için Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, kahraman askerlerimize be onları doğuran, cephelere gönderen Türk Anaları huzurunda eğilerek, minnet şükran duygularımızı sunduk” dedi.