eskort samsun

ÜNYENETHABER

Engelli mahkuma dayak iddia edildi

Engelli mahkuma dayak iddia edildi
20 Mayıs 2016 - 2:20

okYargıtay tarafından cezası onarak 29 Mart 2016 tarihinde 2 yıl 1 ay hapis cezası alan yüzde 79 oranında engelli raporu bulunan Erol Şensoy, Perşembe kapalı cezaevinde kalan dört kişi tarafından darp edildiğini iddia etti. Yaşadığı olayla ilgili gazetemize mektup gönderen mahkum Şensoy, cezaevi müdürüyle tartışma yaşadıklarını belirterek, şu ifadelerde bulundu: “2016 yılının 3’üncü ayında cezaevi Cumhuriyet Savcısına teslim olarak cezamı infaz etmek istediğimi söyledim. Ancak kendim yarı felçli ve fiziki engelli olmam nedeniyle cezaevi savcılığından hayatımı idam ettirebilmek için mahkum olduğum tekerlekli akülü sandalyemi tarafıma verilmesini istedim. Cezaevi Cumhuriyet Savcısı Metin Beyin rızasıyla 29.03.2016 tarihinde engelli aracımı da yanıma alarak yarı açık cezaevine teslim oldum. Aradan bir hafta geçti. Perşembe cezaevi birinci müdürü beni yanına çağırdı. Yanına gittiğimde; “Bu aracı burada kullanamayacaksın. Sürünerek yürü. Benim sorunum değil. Bu aracı görmek istemiyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu. Daha sonra infaz memurlarına engelli araca el koydurdu.”

“Bastonlarımı silah gösterdiler”

Olayın ardından tekrar cezaevi müdürünün yanına gittiğini de söyleyen Erol Şensoy, “Müdürün yanına giderek ihtiyaçlarımı karşılayamadığımı belirterek aracımın tarafıma verilmesini istedim. Bu talebim sonrasında müdür infaz koruma baş memurunu yanına çağırarak tutanak tutulması için talimat verdi. Gerekçe olarak da kullandığım engelli bastonlarını gösterdi. Yanımda taşımış olduğum engelli bastonlarımı silahlı tehdit suç unsuru olarak gösterilerek 6136 sayılı kanundan silahlı kanunlara muhalefet suçundan Perşembe Cumhuriyet Başsavcılığında suç duyurusunda bulunmuştur.  Hakkımda 10 gün hücre hapsi istemişler. Bunun üzerine infaz hakimliğine yaptığım yazışmalar sonucu, hücre cezası kaldırılarak, tarafıma 1 ay etkinliklerden men ve görüş yasağı verildi. Akabinde de kapalı cezaevi koğuşuna gönderildim.” dedi.

“Darp edildi”

Eşinin başına gelen olayla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşim Şensoy, konuyla alakalı olarak dün suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Eşinin talimat sonrasında dayak yediğini iddia eden Şensoy, “Eşim gönderildiği kapalı cezaevi C7 koğuşunda dört kişi tarafından darp edilmiş. Dün görüşe gittim ve yüzü gözü mosmor bir şekildi. Kullandığı engelli bastonları ile vurmuşlar. Cezaevinden hemen çıkarak suç duyurusunda bulundum. BİMER’e ve Başbakanlığa dilekçe yazdım. BİMER’den hemen dönüş yapıldı. Ben Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun sesimizi duymasını istiyoruz. Konunun araştırılmasını talep ediyoruz.” diye konuştu.

kaynak olay gazetesi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-