eskort samsun

ÜNYENETHABER

YAZIN SU SIKINTISINA TEDBİR ALINDI

YAZIN SU SIKINTISINA TEDBİR ALINDI
22 Mayıs 2016 - 0:21
b4d24099-8356-4297-9c78-7538b6766a26YAZ İÇİN GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR
OSKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan yaz mevsimi öncesinde içme suyu konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla çalışma temposunu artırıyor.
OSKİ GENEL MÜDÜRÜ YÜRÜK: “AMACIMIZ; İÇME SUYU SORUNLARINI ÇÖZMEK”
OSKİ Genel Müdürlüğü, her ay düzenli olarak yaptığı koordinasyon toplantısının 17.sini OSKİ Genel Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Koordinasyon toplantısında konuşan Genel Müdür Fatih Yürük yaklaşan yaz dönemini işaret ederek ekiplerin daha özverili çalışacağı günlerin yaklaştığını vurguladı. OSKİ Genel Müdürü Yürük; “Ordu bizim memleketimiz ve bu kentin bir gerçeği var; o da geniş, dağlık ve dağınık bir coğrafyaya sahip olması. İçme suyu hizmetlerinin bu coğrafyada ne kadar meşakkatli olduğunu geçmiş yıllardaki tecrübelerimizden hatırlayacağız. Yaz mevsiminde havaların kurak olması ve nüfusun 3-4 kat artması ile ortaya çıkan içme suyu talebi ise yadsınamaz bir gerçek. Öncelikli amacımız, ilçe merkezleri ile belde statüsünden mahalleye dönüşen kalabalık yerleşim merkezlerinin içme suyu sorunlarını çözmek. Alanımızda ve yaptığımız işlerimizde göreve geldiğimiz ilk günden bu yana hep iddialı olduk. Bu iddiamızı sürdürmek ve daha ileri seviyelere ulaştırmak için aynı çalışma temposu içerisinde Ordumuzu hak ettiği içme suyu hizmetleriyle kavuşturacağız” dedi.
İÇME SUYU VE ATIK SU ARITMA TESİSLERİ YERİNDE İNCELENDİ
Bu ay yapılan koordinasyon toplantısının diğerlerinden farklı bir yanı da vardı.  Mayıs ayı koordinasyon toplantısında OSKİ’ye bağlı, Altınordu ilçesinde hizmet veren Durugöl Atık Su Arıtma Tesisi ile Karapınar İçme Suyu Arıtma Tesisleri ziyaret edilerek OSKİ’nin üst idari kadrosuna ilgili teknik personeller tarafından bilgilendirme yapıldı.
İçme suyu arıtma tesislerinde laboratuvar odaları ile su numunesi alınan son sistem cihazlar, scada sistemleri, kaskat yapısı, hızlı kum filtreli havuzlar ve çalışma şekilleri yerinde gösterilirken, tesisin çalışma mantığı ve yapısı, gelen atık suların hangi evrelerden geçerek tekrar doğaya geri kazandırıldığı katılımcılara anlatıldı.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-